Nie będziesz miał nagrobku, tylko będziesz fundował go cmentarzowi. Rząd szykuje projekt skandalicznej ustawy pod pretekstem „cyfryzacji”

Według nowego projektu ustawy o pochówku, cmentarzach i nagrobkach, właścicielem nagrobków nie będzie konkretna osoba, jak do tej pory, ale sam cmentarz. Osoba wynajmująca kwaterę cmentarną będzie mogła dokonywać ulepszeń i modyfikacji mogiły, ale te będą należały do cmentarza. A wszystko to pod pretekstem tzw. nowego ładu Morawieckiego i… cyfryzacji.

Choć jednorazowy, to jednak pochówek jest kosztownym przedsięwzięciem. Jak się okazuje, już wkrótce nie będzie to wydatek na swoją własność, ale na własność cmentarza. Właściciel kwatery cmentarnej nie będzie już właścicielem nagrobka, gdyż własność przejdzie na sam cmentarz.

– Wszystkie groby, nagrobki, grobowce i inne kompozycje architektoniczne wzniesione na terenie cmentarza są własnością właściciela cmentarza. Mogą one być wznoszone, przerabiane i odnawiane przez osoby dysponujące uprawnieniami fundatora grobu lub prawem do grobu – napisano w projekcie ustawy.

– Chory pomysł. Zasada jest prosta, to co w ziemi jest własnością cmentarza, to co nad ziemią – w sensie nagrobki – należy do dysponenta. Ustawodawca powołuje się na prawo rzymskie, że jeśli coś jest trwale związane z ziemią, to jest własnością właściciela. Gdy postawię pomnik za 10 tys. zł, a później stwierdzę, że mi się nie podoba i go zdemontuję, to czy w tym momencie okradam właściciela cmentarza? – powiedział „Super Expressowi” prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego Krzysztof Wolicki.

Według obecnych przepisów, osoba, która zapłaciła za budowę nagrobka, jest jego właścicielem. Rząd chce, by własność przeszła na cmentarz. Przepisy miałyby wejść w życie w przyszłym roku.

Sam projekt związany jest z tzw. nowym ładem Morawieckiego, a konkretniej… z cyfryzacją. Według oficjalnych założeń, rząd chce utworzyć centralny rejestr grobów i miejsc spoczynku, cmentarzy, elektroniczną kartę zgonu oraz elektroniczne księgi cmentarne.

nczas.com / se.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Nie będziesz miał nagrobku, tylko będziesz fundował go cmentarzowi. Rząd szykuje projekt skandalicznej ustawy pod pretekstem „cyfryzacji”

 • 4 listopada 2021 o 08:33
  Permalink

  W państwie bolszewickim o jedno toczy się gra –
  Traktują cię za życia i po śmierci jak psa !

  Odpowiedz
 • 4 listopada 2021 o 09:05
  Permalink

  Polacy wybrali PiS w którym rządzą osoby nie chrześcijańskie tylko Telmudu czyli członkowie żydowscy którzy nigdy nie byli za Polską w której mieszkają ,żyją,funkcjonują mając nas Polaków za idiotów którzy teraz będą dzięki nim pracować za miskę ryżu…..HAŃBA…..HAŃBA…..HAŃBA …..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net