10 czerwca 2024
Wiadomości

Nie chcą strzelać na finale WOŚP

foto: Wydarzenie "Nie strzelam na Światełku do nieba 2016 (Empatia)" na Facebooku
foto: Wydarzenie „Nie strzelam na Światełku do nieba 2016 (Empatia)” na Facebooku

Pewne zamieszanie wywołała akcja „Nie strzelam na Światełku do nieba 2016„, którą na Facebooku organizuje profil „Nie noszę serduszka WOŚP„. Organizatorzy zachęcają, by nie brać udziału w owsiakowej hucpie oraz by pobrać materiały ze strony fundacji Empatia, która dba o zwierzęta i ma przygotowane ulotki odnośnie zachowania podczas sylwestrowych wystrzałów. Fundacja jednak wyraźnie zaznaczyła, że nie chce mieć nic wspólnego z akcją.

Organizujemy ją dlatego, że huczny finał WOŚP z wybuchami petard i pokazami fajerwerków jest koszmarem dla wielu zwierząt domowych – szczególnie niebezpiecznym dla psów i wychodzących kotów – i powodem śmierci dzikich ptaków” – czytamy opis organizatora na stronie wydarzenia.

Wśród porad, które opublikowano w opisie, zachęca się również do pobrania ze strony fundacji Empatia (TUTAJ) plakatów z poradami, jak pomóc naszemu zwierzęciu. Niestety, fundacji nie do końca podoba się ten pomysł. „W związku z pojawiającymi się na innych stronach materiałami skopiowanymi bez zgody Stowarzyszenia z wydarzenia >>Nie strzelam w Sylwestra 2015/2016!<< i przekształconymi tak, aby służyć zupełnie innym celom, pragniemy poinformować, że chociaż dostrzegamy problem hucznego (w sensie dosłownym) świętowania także innych uroczystości, które może poważnie wpływać na część ludzi oraz zwierzęta pozaludzkie, nie mamy nic wspólnego z akcjami o zabarwieniu politycznym wymierzonymi w inne inicjatywy czy organizacje” – napisała na swoim wydarzeniu fundacja Empatia.

Organizatorzy bojkotu „światełka” ogłosili „odcięcie się” od fundacji, gdyż ta miała „odciąć się” od akcji przeciwników WOŚP. Gabriel Kleyn powiedział nam jednak, że „nic nigdy nie łączyło” fundacji z akcją przeciwko WOŚP-owej hucpie. „Nie mamy się od czego odcinać, ponieważ nic nigdy nie łączyło nas z akcją >>Nie strzelam na Światełku do nieba 2016 (Empatia)<< poza faktem, że ktoś bez naszej autoryzacji (!) stworzył to wydarzenie na wzór naszej akcji >>Nie strzelam w Sylwerstra<<. Wygląda to z naszej perspektywy nie tylko na próbę ataku WOŚP pod pretekstem walki o dobro zwierząt ale również na atak przeciwko naszemu stowarzyszeniu poprzez przekręcanie i ośmieszanie treści zawartych w naszej własnej akcji” – poinformował poprzez mail przedstawiciel fundacji Empatia.

Wyraźnie więc trzeba podkreślić, że akcja bojkotu WOŚP nie była organizowana z fundacją Empatia. Szkoda jednak, że fundacja troszcząca się o zwierzęta, tak mocno sprzeciwia się kojarzeniu ich nawoływań do odpowiednich zachowań podczas sylwestra z akcją WOŚP-u, która przecież wywołuje w pewnych miejscach hałas i huk na skalę podobną do tego noworocznego.

CWIK/Kontrrewolucja.net, facebook.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net