„Nie” dla dyskryminacji chrześcijan w Europie

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy uchwaliło ustawę o zwalczaniu dyskryminacji i nietolerancji chrześcijan w Europie. Wśród parlamentarzystów którzy upominali się o prawa chrześcijan znaleźli się również Polacy.

Rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy głosi, iż wolność wyznania ma być podstawowym prawem i jednocześnie mocnym fundamentem demokratycznego i pluralistycznego społeczeństwa. Dokument wyraźnie akcentuje obowiązek przeciwdziałania dyskryminacji chrześcijan na starym kontynencie w imię promowania kultury tolerancji i pluralizmu religijnego.

Uchwale towarzyszy raport, w którym można przeczytać o licznych aktach wrogości, przemocy i wandalizmu, skierowanych nie tylko wobec wyznawców chrześcijaństwa, lecz również ich miejsc kultu. Do wyżej wymienionych negatywnych przykładów zachowań wobec chrześcijan zaliczono również przypadek telewizji TRWAM, czyli blokowania przez władze publiczne dostępu do ogólnopolskiej platformy cyfrowej jedynej telewizji katolickiej w Polsce.

Matt/radiomaryja.pl, polskieradio.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net