23 maja 2024
Wiadomości

NY: zakaz haseł pro-life

Nowojorscy sędziowie federalni uznali, iż tablice rejestracyjne z hasłami pro-life używane przez fundację The Children First są „obraźliwe”. 

Wiele osób w USA używa spersonalizowanych tablic rejestracyjnych, na dole których umieszczone są różne adresy internetowe czy hasła. Fundacja The Children First, prowadząca działalność na rzecz adopcji, również takie tablice posiada. Można je zamówić przez Internet. Na każdej znajduje się logo organizacji – uśmiechnięte dziecięce buzie – oraz napis „Choose life” („Wybierz życie”).

Jak się okazuje, są osoby, dla których taki napis jest obraźliwy. The Children First wielokrotnie otrzymywało od urzędników Departament od Motor Vehicles w Nowym Jorku sygnały, że hasło „Choose life” jest „zbyt kontrowersyjne” lub „niestosowne”. Jednocześnie urząd bez problemu zezwala na umieszczanie na tablicach haseł np. proekologicznych.

Ostatecznie sprawą zajął się nowojorski sąd federalny. Tablice uznano za „obraźliwe”, choć sędziowie byli w sprawie podzieleni. Jedna z sędziów była wręcz zadziwiona, że wizerunek dwójki dzieci i hasło „Wybierz życie” ktoś może uważać za niewłaściwe. Niestety, większość zdecydowała, by nie wydawać zezwoleń na umieszczanie napisu „Choose life” na tablicach rejestracyjnych. Zamiast tego zaproponowano osobom wspierającym fundację… zakup naklejek na zderzaki.

Mgot/lifesitenews.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net