„Nie ma podstaw do podnoszenia cen bankowych”

Paweł Szałamacha, minister finansów, uważa, że nie ma podstaw do podnoszenia opłat przez banki. W tej sprawie właśnie zamierza zwołać w tej sprawie posiedzenie komisji sejmowej.

– Oczywiście, że komisja ma sens, bo banki podwyższają opłaty i nie mają podstaw do tego – mówi Szałamacha.

Wczoraj PKO BP ogłosił zmianę stawek i opłat. Przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, Andrzej Jaworski, zapowiedział, że zaprosi m.in. prezesa banku na posiedzenie. Jeszcze pod koniec października Szałamacha mówił, że przerzuceniu kosztów podatku bankowego na klientów może zapobiec państwowy bank. – Wyobrażam sobie sytuację, w której prezes banku PKO BP, który jest kontrolowany przez Skarb Państwa, złoży oświadczenie publiczne, w którym zaprasza klientelę konkurencji w przypadku, gdy tamte banki próbowałyby podwyższyć swoje opłaty. Wówczas, działając w takiej logice, stracą biznes. Po to Skarb Państwa ma narzędzia, jakim są jego aktywa, aby osiągać rozsądne cele gospodarcze – mówił.

CWIK/naszdziennik.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net