Nie trzeba było nosić masek i wolno chodzić na manifestacje. Kobieta pochwaliła się już trzecim sądowym umorzeniem w tej sprawie (WIDEO)

Katarzyna Szadkowska, która przedstawia się jako asystentka społeczna posła Dobromira Sośnierza oraz członek Konfederacji Korony Polskiej, pochwaliła się w sieci umorzeniem sprawy przeciwko niej za brak noszenia maski w miejscu, w którym życzyłby sobie tego sąd. Jak podkreśliła, to już trzecie umorzenie w jej sprawie.

– Oto mam kolejne postanowienie sądu pt. „umorzenie wszczęcia postępowania względem mnie”. A o co? Oczywiście o te durne maseczki – mówi Szadkowska na nagraniu, trzymając w ręce dokument. Sprawa dotyczy sytuacji sprzed roku.

– Ale również o „niezachowanie odstępu minimum półtora metra odległości” oraz trzecie za „nielegalne zgromadzenie” – dodała.

W komentarzu do nagrania zamieściła zdjęcia dokumentów sądowych. – Rozporządzenie wykonawcze […] precyzujące ograniczenia, zakazy i nakazy nie przewiduje możliwości pociągnięcia kogokolwiek do odpowiedzialności za wykroczenie. W szczególności należy powyższe odnieść do braku możliwości karania na gruncie prawa karnego i administracyjnego jednocześnie za jedno i to samo zachowanie, co ma swoją podstawę w zasadzie ne bis in idem znajdującą swoją podstawę z kolei w opisanej w art. 2 Konstytucji RP zasadzie demokratycznego państwa prawnego […] – napisał w uzasadnieniu umorzenia Sąd Rejonowy Warszawa – Śródmieście.

– Brak jest dowodów wskazujących, że obwiniona była organizatorem wydarzenia […]. Ponadto nawet gdyby uznać, że zakaz organizowania zgromadzeń jest równoznaczny z zakazem uczestniczenia w nich, to raz jeszcze należy podkreślić, że takie zachowanie we wskazanym dniu nie było kwalifikowane jako przestępstwo lub wykroczenie – podkreślono.

Przypomniano także, że „wolność organizowania zgromadzeń jak i uczestnictwa w nich może być ograniczona wyłącznie na mocy ustawy”, zaś ustawa obecna upoważniła jedynie rząd do „ograniczenia wolności organizowania zgromadzeń, a nie uczestnictwa w nich”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Nie trzeba było nosić masek i wolno chodzić na manifestacje. Kobieta pochwaliła się już trzecim sądowym umorzeniem w tej sprawie (WIDEO)

  • 22 grudnia 2021 o 20:09
    Permalink

    To teraz, proszę o odszkodowanie za działanie wbrew prawu, od milicjanta.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net