Nie żyje Jean Raspail

Francuski monarchista i pisarz Jean Raspail zmarł wczoraj w wieku 94 lat. Jego najbardziej znaną książką był „Obóz świętych”.

Jean Raspail urodził się 5 lipca 1925 roku w Chemillé-sur-Dême. Był monarchistą i katolikiem. Nie brał udziału w wyborach, ale wyrażał poparcie dla Sojuszu Rojalistycznego.

Od kilkudziesięciu lat organizował uroczystości żałobne upamiętniające zamordowanie króla Ludwika XVI. Powodem tej inicjatywy była ekspiacja za „plamę na honorze rodziny”, gdyż jego przodek, François-Marie Raspail, deputowany do Zgromadzenia Narodowego referował dekret wprowadzający po raz pierwszy w historii Francji powszechne głosowanie.

W ciągu swojego życia napisał kilkadziesiąt książek. Jednym z najpopularniejszych był „Obóz świętych” wydany w 1973 roku, zaś w 2005 roku w Polsce. Była to powieść, która miała rozgrywać się pod koniec XX wieku.

Przedstawiała scenariusz zniszczenia świata Zachodu przez napływ imigrantów z Indii, co pociągnęło za sobą wielki bunt ludności napływowej i przejęcie przez nią władzy. Pokazano także fikcyjnego papieża Benedykta XVI – przedstawianego jako modernistę, przyjaciela lewackich środowisk i niezwykle naiwnego oraz zideologizowanego hierarchę – którego współcześnie przyrównuje się do realnie istniejącego Franciszka.

Książka stała się bestsellerem w 2011 roku.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.