Nie żyje królowa Elżbieta II Windsor

Królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Elżbieta II Windsor nie żyje. Zmarła dziś przeżywszy 96 lat, od 70 lat będąc monarchą.

Pałac Buckingham wcześniej poinformował, że stan królowej Elżbiety II pogorszył się. Lekarze zarekomendowali nadzór medyczny. Jej Wysokość przebywała w rezydencji w Balmoral.

– Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu. Król i Królowa Małżonka pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu – poinformowała brytyjska rodzina królewska.

Wczoraj królowa odwołała posiedzenie Tajnej Rady Wielkiej Brytanii w związku z zaleceniem odpoczynku. Ostatni raz publicznie pokazała się we wtorek. Spotkała się wówczas z ustępującym premierem Borisem Johnsonem i jego następczynią, Liz Truss.

W ostatnim czasie Jej Wysokość odwoływała swój udział w coraz większej liczbie wydarzeń, w których zwyczajowo uczestniczyła.

Elżbieta II Windsor była najdłużej dotychczas panującym monarchą w historii Zjednoczonego Królestwa. Objęła tron w lutym 1952 roku po śmierci jej ojca, króla Jerzego VI. 2 czerwca 1953 roku została koronowana.

Nowym królem Zjednoczonego Królestwa zostanie dotychczasowy książę Karol. Ma przyjąć imię Karola III. To pierworodny syn Elżbiety II i jej męża, zmarłego ponad rok temu księcia Edynburga Filipa.

rp.pl / royal.uk / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net