Niebezpieczne półtorej doby w Polsce. Możliwa nawet trąba powietrzna (PROGNOZA POGODY)

W części kraju dziś można spodziewać się ponad 30-stopniowych upałów, zaś w drugiej burz, gradu a nawet trąby powietrznej. Meteorolodzy ostrzegają przed „bardzo intensywnymi 36 godzinami”.

Na południu i wschodzie Polski będzie słonecznie i upalnie. W pozostałych regionach jednak będzie pochmurno i deszczowo. Miejscami wystąpią burze.

Najniebezpieczniej będzie na południu, w centrum i na północy kraju. Wystąpią tutaj burze, grad i być może trąba powietrzna.

W czasie burzy opady mogą sięgnąć 50 mm deszczu. Możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 5 cm i wywoływać uszkodzenia dachów budynków, karoserii samochodowych oraz upraw.

Wiatr osiągnie prędkość do 100 km/godz. Możliwe są zerwania linii energetycznych i łamanie gałęzi. Meteorolodzy ostrzegają o dużym prawdopodobieństwie wystąpienia trąby powietrznej.

Temperatura w najcieplejszym momencie wynosić będzie od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 35 stopni na Śląsku i w Małopolsce.

– Kulminacja niebezpiecznych zjawisk prawdopodobnie przypadnie na godziny wieczorne w czwartek i noc z czwartku na piątek – zapowiedziała Anna Woźniak, synoptyk IMGW. – To będzie bardzo intensywne 36 godzin – dodała.

Jutro w niemal całym kraju występować będą przelotne opady deszczu, możliwe są także gwałtowne burze z gradem. Ulewy w ciągu 12 godzin mogą przynieść opad deszczu w wysokości 50 mm. Spokojnie będzie jedynie na wschodnich krańcach Polski.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.