23 lutego 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Niechlubna motywacja niemieckich biskupów

foto: pixabay.com
foto: pixabay.com

Wiernych ubywa, więc niemiecki Kościół ma coraz mniejsze fundusze, stąd starania o przypodobanie się większej ilości ludzi – twierdzi Edward Pentin. Zdaniem amerykańskiego watykanisty przyczyną coraz częstszych prób podważania nauki Chrystusa przez niektórych niemieckich biskupów są po prostu pieniądze.

To właśnie z Niemiec coraz częściej słychać głosy próbujące przeforsować kontrowersyjne i kompletnie niezgodne z Ewangelią tezy o możliwości przyjmowania Komunii Św. w stanie grzechu ciężkiego czy błogosławienia niezgodnych z nauczaniem Jezusa związków jednopłciowych. Zwolennicy takich rozwiązań zazwyczaj powołują się na bardzo szlachetne, altruistyczne pobudki. Tymczasem, według Pentina, autora książki „The Rigging of the Vatican Synod”, celem niepokornych księży są po prostu większe dochody. – Uważam, że dla niemieckich biskupów forsujących zmiany w nauczaniu Kościoła jedną z ważniejszych motywacji są właśnie pieniądze – mówi Pentin w rozmowie z dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”.

– Warto zdać sobie sprawę, że niemiecki Kościół nie utrzymuje się z datków, ale z państwowego podatku, tzw. podatku Kościelnego. Pustoszejące Kościoły, to także pustoszejąca kasa – ludzie wykreślają bowiem słowa „Kościół katolicki” z rubryki „przynależność wyznaniowa” w formularzu podatkowym, a ci którzy pozostają, płacą podatek na stałym poziomie, przychody więc maleją – mówi amerykański watykanista. – To sprawia, że niemieccy biskupi szukają różnych rozwiązań na zatrzymanie ludzi w Kościele. Na przykład próbują przystosowywać się do laickiego świata. Efekty tej praktyki obserwujemy na synodach – dodaje Pentin.

Zdaniem Amerykanina, zwolennicy negatywnych zmian podczas tegorocznego synodu będą starali się przeforsować je w sposób bardzo subtelny, by zdawały się niedostrzegalne. – Doktryna oczywiście przetrwa, bez wątpienia, ale słynna już „praktyka duszpasterska” zostanie zreformowana. Biskupi otrzymają zielone światło na udzielanie rozwiedzionym żyjącym w powtórnych związkach Komunii Świętej w pewnych sytuacjach, jeśli dokładnie rozważy się konkretny przypadek. Jest to wielka manipulacja – nie można mieć innej doktryny i innej praktyki. To niewyobrażalna sytuacja, one muszą być spójne i stałe – ostrzega Pentin.

MGOT/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net