Niedzielski „grozi” odejściem. Andrusiewicz twierdzi, że nie będzie dymisji ministra pandemii

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM, minister pandemii Adam Niedzielski miał wprost zapowiedzieć rządzącej oligarchii, że jeśli sanitarystyczny projekt posła PiS Czesława Hoca nie zostanie przeforsowany, to odejdzie z rządu. Rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz zaprzecza, by Niedzielski szykował się do dymisji.

Nad ministrem pandemii zawisły ciężkie chmury. Odpowiedzialny za absurdalne i szkodliwe restrykcje, w wyniku których zginęło z przyczyn całkowicie niecovidowych mnóstwo ludzi i zniszczono gospodarkę wczoraj dowiedział się, że prokuratura umorzyła sprawę posła Grzegorza Brauna. Poseł powiedział do Niedzielskiego „będziesz pan wisiał. Wielu komentatorów oceniło to jako wielkie upokorzenie.

Najwyraźniej możliwy jest koniec Niedzielskiego jako ministra. Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM, ten miał postawić rządowi ultimatum: Albo projekt posła Hoca przejdzie, albo Niedzielski poda się do dymisji.

Rzecznik ministerstwa pandemii Wojciech Andrusiewicz zaprzecza jednak tym doniesieniom twierdząc, że „minister Adam Niedzielski nie rozważa dymisji”.

– Właśnie wychodzę od ministra Niedzielskiego i nie rozważaliśmy żadnej dymisji, minister Niedzielski nie rozważa dymisji – powiedział Andrusiewicz podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Dodał, że w weekend Niedzielski rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim oraz szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim i „zdecydowanie” zapewniono go, że ustawa Hoca „jest teraz priorytetem”.

– Jeżeli będzie priorytetem to znaczy, że będzie procedowana bardzo szybko. (…) Minister wyraził się jasno i kategorycznie – ta ustawa jest dla nas, jako Ministerstwa Zdrowia, kluczem do zarządzania V falą epidemii, kluczem bez którego tą epidemią będzie trudno zarządzać – przekonywał Andrusiewicz.

rmf24.pl / polsatnews.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net