Niedzielski prostuje swoją wypowiedź o końcu Wielkiej Histerii w Polsce. Nauczanie w szkołach wraca trochę wcześniej

Bezsądowy areszt domowy – zwany „kwarantanną” – zostanie skrócony z 10 do 7 dni. Od 21 lutego szkoły wrócą do nauczania dzieci i młodzieży. Minister pandemii Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji sprostował też swoją wcześniejszą wypowiedź dla „Faktu” w kwestii roszczeń rządu do zasłaniania twarzy.

Minister pandemii Adam Niedzielski zapytany przez „Fakt” o to, czy „jest szansa na rezygnację z obowiązujących obostrzeń”, odpowiedział, że „w perspektywie miesiąca” tak.

– Myślę, że w perspektywie miesiąca – bo przewidujemy, że ta piata fala będzie się wygaszała przez najbliższe kilka tygodni – na pewno będę rekomendował stopniowe odchodzenie od restrykcji i przywracanie normalnego funkcjonowania życia społecznego i gospodarczego. W pierwszej kolejności będziemy podejmowali decyzję o zmniejszaniu infrastruktury szpitalnej, która służy do walki z COVID-19. Potem krok po kroku będziemy wycofywać się z kolejnych obostrzeń. Jeśli to tempo spadku zakażeń będzie się utrzymywać, to marzec jest bardzo realną perspektywą znoszenia restrykcji – mówił Niedzielski.

– Jeśli chodzi o maseczki, będę zalecał przede wszystkim, by osoby, które czują, że dotknęła je jakaś infekcja, nosiły maseczki. Maseczki zostaną z nami, nie na zasadzie obowiązku, ale na zasadzie rekomendacji. Myślę, że będzie to istotna prewencja zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny. Koronawirus będzie cały czas z nami, ale skala zakażeń i zachorowań z punktu widzenia zdrowia publicznego będzie mniej dolegliwa – dodał.

Podczas dzisiejszej konferencji ogłoszono natomiast nowe zasady wielkohisteryczne. Minister pandemii raczył ogłosić, że „to jest początek końca pandemii”, choć zaznaczyć należy, że lekarze i specjaliści ogłosili to już miesiące wcześniej.

– W tej sytuacji jestem optymistą. Mamy początek końca pandemii. To jest oczywiście bardzo poważna deklaracja, ale patrząc na charakterystykę pandemii w innych krajach, które przed nami odczuwały apogeum piątej fali i znoszą już w tej chwili restrykcje, to jest scenariusz, który nas czeka – mówił Niedzielski.

– Spadki zakażeń powinny być stosunkowo duże i w lutym wyczerpie się poważne zagrożenie dla opieki zdrowotnej. Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli ponosić odważne, pełne decyzje dotyczące znoszenia restrykcji, znoszenia regulacji, czy wprowadzenia regulacji bardziej łagodnych, żebyśmy w wiosnę mogli wejść w normalnym trybie funkcjonowania – zapowiedział.

Zapowiedziano następnie kilka zmian. Od 15 lutego bezsądowy areszt domowy będzie trwał nie 10, ale siedem dni. Areszt ten dla domowników będzie naliczany równolegle do izolacji osoby z pozytywnym wynikiem testu. Ponadto od pojutrza nie będzie automatycznie nakładanego bez udziału sądu aresztu domowego za sam kontakt z osobą, która ma pozytywny wynik testu.

Z kolei minister Przemysław Czarnego zapowiedział, że 21 lutego szkoły – przymusowe i opłacane z naszych podatków – znowu będą uczyły. Pierwotnie brak efektywnego nauczania – zwanego „nauczaniem zdalnym” – miał trwać do 27 lutego.

W trakcie konferencji Niedzielski sprostował też swoje słowa dla „Faktu” na temat masek.

– To nie dywagacje, to były rozważania dotyczące tego, że w perspektywie najwcześniej miesiąca będziemy podejmowali decyzje, które mają zmniejszać restrykcje. Na liście obostrzeń, której w tej chwili obowiązują, jest noszenie maseczek. To temat, który absolutnie przyciąga bardzo dużo uwagi. Wypowiedź dla „Faktu” polegała na tym, że nawet jeśli dojdziemy do sytuacji, w której restrykcje zostaną zniesione, to ministerstwo będzie nadal rekomendowało noszenie maseczek w miejscach publicznych – zaznaczył minister pandemii Adam Niedzielski. Oznacza to, że rząd zamierza cały czas „przypominać” nam, że rzekomo „trwa pandemia”.

fakt.pl / rmf24.pl / tvn24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net