„Niedzielski to hipokryta”. Ministerstwo pandemii ucieka od odpowiedzi na apel Porozumienia Zielonogórskiego

– Minister hipokryta, mija się z prawdą, szuka winnych covidowej katastrofy – tak brzmi tytuł komunikatu federacji związków pracodawców ochrony zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, w którym podsumowano szkodliwe działania ministra pandemii Adama Niedzielskiego. Sam resort ucieka od odpowiedzi na postawione zarzuty.

– Wielu lekarzy rodzinnych zastanawia się nad wystąpieniem do sądu o zniesławienie przez szefa Ministerstwa Zdrowia – czytamy w komunikacie Porozumienia Zielonogórskiego.

– Adam Niedzielski panicznie szuka winnych dotychczasowej, fatalnej organizacji opieki zdrowotnej podczas pandemii. Doprowadziwszy ją do chaosu, uznał, że wszystkiemu winni są lekarze rodzinni. Nie dociera do niego, że jest ich za mało, że co czwarty z nich jest przed emeryturą lub emerytem. I że brakuje młodych lekarzy chętnych do ich zastąpienia – napisano.

Lekarze stwierdzają, że minister pandemii wydał rozporządzenie nakazujące lekarzom POZ zbadać osobiście każdego pacjenta po 60 roku życia, u którego zauważono objawy Covid-19, również podczas wizyty domowej. Medycy podkreślają również, że w efekcie nastąpiły reorganizacje pracy przychodni.

– Nie wszyscy pacjenci wymagają przyjęcia natychmiast. Szkoda, że minister nie wie, że to my zajmujemy się profilaktyką, edukacją, medycyną naprawczą. To minister spowodował, że teraz musimy zajmować się przede wszystkim pacjentami covidowymi, a innych – często znacznie bardziej chorych – musimy ustawić w kolejkę – stwierdził prezes federacji Porozumienie Zielonogórskie Jacek Krajewski.

PAP zapytała rzecznika ministerstwa pandemii Wojciecha Andrusiewicza o ten komunikat. Rzecznik uniknął odpowiedzi i zbagatelizował sprawę przekonując, że Porozumienie „zamiast angażować swoje siły w kolejne publicystyczne apele, powinno podjąć realną współpracę”.

– To nie minister zdrowia i Porozumienie Zielonogórskie są sednem systemu ochrony zdrowia, ale pacjent, dlatego nie zamierzamy odpowiadać na kolejne teksty publicystyczne Porozumienia – przekonywał Andrusiewicz.

Szkoda, że wcześniej od pacjenta była ważniejsza narracja strachu i bezsensowne restrykcje…

dorzeczy.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “„Niedzielski to hipokryta”. Ministerstwo pandemii ucieka od odpowiedzi na apel Porozumienia Zielonogórskiego

  • 22 lutego 2022 o 09:29
    Permalink

    Zarówno minister, jak i ci „rodzinni” zasługują na obóz pracy (bo na zwykłe, sanatoryjne więzienie nie zasłużyli). Znam osobiście takiego, co ciężko chorych pacjentów oglądał przez okno, bo „covid”. To naprawdę nie jest żart.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net