Niedzielski wyleci z rządu. Nowym ministrem zostanie generał. SE o planach rekonstrukcji rządu

„Super Express” podał swoje doniesienia na temat planowanej rekonstrukcji rządu. Wśród osób, które zostaną wyrzucone z rządu, znajduje się m.in. Adam Niedzielski. Nowym ministrem ma zaś zostać wojskowy, generał broni Grzegorz Gielerak.

– Potwierdzają się nasze informacje, że jesienna wymiana ministrów jest już przesądzona. Na początku sierpnia pisaliśmy, że za fiasko w sprawie pieniędzy z Krajowego Programu Odbudowy ze stanowiskami pożegna się dwóch ministrów: Waldemar Buda, szef resortu rozwoju i technologii, oraz minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda (40 l.). Obaj są ludźmi premiera Mateusza Morawieckiego – podaje „Super Express”.

Informator portalu „ze źródeł zbliżonych do rządu” podaje również, że Pudę zastąpi Olga Semeniuk, obecnie na posadzie wiceministra rozwoju i technologii.

Stanowisko może utracić minister pandemii Adam Niedzielski. SE twierdzi, powołując się na „jednego z wysokich rangą polityków PiS”, że zastąpić go ma generał Grzegorz Gielerak.

– To bliski człowiek szefa resortu obrony, wicepremiera Mariusza Błaszczaka – cytuje anonimowego informatora „Super Express”.

Wojskowy ma mieć też dobre stosunki z ministrem Mariuszem Kamińskim oraz szefem partyjnej oligarchii Jarosławem Kaczyńskim.

– Grzegorz Gielerak jest dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego – szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. W sierpniu 2022 r. został został mianowany na stopień generała broni – podaje „Super Express”.

se.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Niedzielski wyleci z rządu. Nowym ministrem zostanie generał. SE o planach rekonstrukcji rządu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net