Niedzielski z nagrodą „Wizjonera Zdrowia”. Zapowiedziano kolejną falę koronawirusa

Minister pandemii Adam Niedzielski otrzymał główną nagrodę na konferencji „Wizjonerzy Zdrowia 2022” za „dbałość o jakość w ochronie zdrowia oraz promowanie działań i zachowań prozdrowotnych”. Wydarzenie zorganizowało „Wprost”. W poprzednich latach wydarzenie o tej nazwie organizowało „DoRzeczy”, przed Wielką Histerią nagradzając Łukasza Szumowskiego, poprzedniego szefa resortu.

Na oficjalnym profilu ministerstwa pandemii poinformowano, że Adam Niedzielski otrzymał „Nagrodę Główną 'Wizjonerów Zdrowia 2022′ m.in. za dbałość o jakość w ochronie zdrowia oraz promowanie działań i zachowań prozdrowotnych”.

Organizatorem konferencji był tygodnik „Wprost”. Co ciekawe, w poprzednich latach wydarzenie organizowało „DoRzeczy”. W 2019 roku główną nagrodę otrzymał Łukasz Szumowski.

Wśród obecnych osób na konferencji, znaleźli się m.in. prezes ABMdr hab. n. med. Radosław Sierpiński i prezes AstraZeneca Pharma Poland Wiktor Janicki

CZYTAJ TEŻ: Niedzielski już lata temu był gościem na gali akcji partnerskiej koncernu Pfizer

Sam Niedzielski wskazał, że jednym z najważniejszych zadań obecnie postawionym przed państwową usługą medyczną w Polsce jest „przyjęcie uchodźców z Ukrainy”. – Koszt opieki zdrowotnej dla uchodźców z Ukrainy będzie większy niż wydatki poniesione z powodu pandemii – powiedział wczoraj Niedzielski cytowany przez portal. – Będziemy wydatkowali więcej z tytułu opieki, jeżeli Ukraińcy wejdą w nasz system zdrowotny niż kosztował nas COVID-19 – dodał i zaznaczył, że będą to kwoty liczone „w dziesiątkach miliardów rocznie”.

Co niezwykle bezczelne, zwrócił też uwagę na problem braku kadr medycznych. Przekonywał, że specjaliści opuścili Polskę w latach 90-tych. Nie wspomniał jednak ani słowem o zwolnieniach wśród medyków, którzy nie chcieli przyjąć nieprzebadanej szprycy na koronawirusa.

– Mamy już wdrożoną procedurę umożliwiającą przyjmowanie do pracy w sektorze zdrowia lekarzy z zagranicy. Ponad 1200 lekarzy już ściągnęliśmy do Polski – zadeklarował minister pandemii. Niedzielski dodał, że „już poczyniono kroki” w celu „zwiększenie liczby studentów na uczelniach medycznych”.

W trakcie konferencji „Wizjonerzy Zdrowia” pojawiła się także kwestia „kolejnych fal” zakażeń.

– W okresie pomiędzy kolejnymi falami zakażeń powinniśmy dbać o to, żeby akcja szczepień przeciw COVID–19 była nadal realizowana. Dotyczy to również uchodźców z Ukrainy – zapowiedział prof. Marcin Czech, Prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego.

infowire.pl / wprost.pl / dorzeczy.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net