15 czerwca 2024
Wiadomości

Niedzielski z zarzutami. Grozi mu do trzech lat więzienia

Były minister w rządzie PiS Adam Niedzielski usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień za upublicznienie informacji o leku zażywanym przez jednego z lekarzy. Grozi mu za to do trzech lat więzienia.

Minister Adam Niedzielski, nazywany też powszechnie „ministrem pandemii” ze względu na wielkie zaangażowanie w Wielką Histerię i lockdowny, usłyszał zarzuty. Chodzi o przekroczenie uprawnień w związku z opublikowaniem informacji na temat leków zażywanych przez jednego z lekarzy.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Informację na ten temat przekazał rzecznik wspomnianej prokuratury Szymon Banna.

Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień poprzez „niezgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia ustalonej osoby poprzez ujawnienie za pośrednictwem środków masowego komunikowania we wpisie na internetowym portalu X, czym działał na szkodę interesu prywatnego osoby prywatnej”. Adam Niedzielski – zgodził się na publikację nazwiska i wizerunku w rozmowie z RMF FM – nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu.

Odmówił również składania wyjaśnień. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła Naczelna Izba Lekarska.

– Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – stwierdził rzecznik Banna.

– Nie komentuję żadnych doniesień. Czekam ze spokojem na finał sprawy przed sądem – powiedział w rozmowie z RMF FM Adam Niedzielski.

W sierpniu ubiegłego roku Niedzielski, jako minister, opublikował na X dwa wpisy.

– Kłamstwa FaktyTVN. We wczorajszym wydaniu usłyszeliśmy, że pacjenci po operacjach ortopedycznych w Poznaniu nie dostali przez ostatnie 2 dni recept na leki przeciwbólowe. Sprawdziliśmy w Poznaniu. I co? Pacjenci po operacjach ortopedycznych otrzymywali recepty na wskazane leki!! – napisał Niedzielski.

W kolejnym podał dane osobowe lekarza z Poznania.

– Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Takie to FAKTY. Jakie kłamstwa czekają nas dziś – napisał.

Wpisy Adama Niedzielskiego spotkały się z wielką społeczną krytyką. Po kilku dniach Niedzielski ogłosił podanie się do dymisji.

Do dnia dzisiejszego nikt z rządzących ani przyjmujących bezkrytycznie rozkazy funkcjonariuszy nie poniósł konsekwencji ani nawet nie usłyszał zarzutów za Wielką Histerię, nazywaną też „pandemią”. W wyniku wprowadzenia niepotrzebnego, nieskutecznego i szkodliwego lockdownu poziom życia wielu ludzi drastycznie zmalał, urosły ceny i zmarło zdecydowanie więcej osób, niż powinno.

polsatnews.pl / kontrrewolucja.net

prnt scrn rmf24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net