Niedzielski zapowiada małe poluzowanie na marzec. Ale che, by ludzie nadal się maskowali

– Myślę, że w marcu trzeba będzie podjąć decyzję o tym, że te restrykcje, które teraz są, a które nie są aż tak bardzo przestrzegane, będzie trzeba po prostu znieść – powiedział w TVN24 minister pandemii Adam Niedzielski. Zapowiedział jednak, że rząd nadal będzie próbował nakazywać ludziom noszenie masek w zamkniętych pomieszczeniach.

Zapytany o to, czy nakaz maskowania pozostanie, Niedzielski odparł „na razie tak”. Należy zaznaczyć, że to właśnie rzekomy obowiązek noszenia masek w pomieszczeniach jest jednym z najczęściej nieprzestrzeganych życzeń rządu. Przypominamy też, że sądy w tej sprawie w zdecydowanej większości stają po stronie obywateli.

CZYTAJ TEŻ: Bloomberg: Nakaz maskowania nie zrobił wielkiej różnicy

– Myślę, że w marcu trzeba będzie podjąć decyzję o tym, że te restrykcje, które teraz są, a które nie są aż tak bardzo przestrzegane, oprócz maseczek, będzie trzeba po prostu znieść – przekonywał Niedzielski. Oczywiście, ewentualne częściowe poluzowanie restrykcji wprowadzonych pod pretekstem tzw. pandemii „zależy od sytuacji pandemicznej”.

– Myślę, że jeżeli już będziemy widzieli, że ta liczba zakażeń oscyluje i spada poniżej 10 tysięcy, to na pewno będę rekomendował panu premierowi taki ruch – kontynuował minister pandemii.

– Jest waga prawdopodobieństwa, która mówi, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, że jeśli pojawią się kolejne fale, bo na pewno trzeba się liczyć, że na jesień pojawi się kolejna fala, to one już nie będą tak dolegliwe z punktu widzenia systemu opieki – mówił. – Zaczyna się pewna perspektywa wyjścia z sytuacji – ocenił Adam Niedzielski.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net