Niemcy obniżą socjal dla cudzoziemskich dzieci? Coraz więcej postulatów

pixabay

Pojawił się kolejny postulat obniżenia zapomóg socjalnych dla dzieci, których rodzice nie są Niemcami. Nie chodzi jednak o muzułmańskich imigrantów, lecz o mieszkańców państw europejskich.

– Władze lokalne w RFN, odpowiedzialne za wypłatę świadczeń, biją na alarm i ostrzegają przed celowym wykorzystywaniem niemieckiego systemu opieki społecznej – informuje agencja DPA. W czerwcu niemiecki zasiłek na dzieci przebywające poza terytorium Niemiec, lecz w obrębie Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego pobrało ponad 268 tys. osób. Jak informuje niemieckie ministerstwo finansów, to wzrost o 10,4 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

– Wysokość zasiłku powinna być uzależniona od potrzeb dziecka w kraju, w którym rzeczywiście przebywa, a nie od wysokości świadczeń w kraju, w którym pracują jego rodzice – ocenił prezes Niemieckiego Związku Miast, Helmut Dedy. Wezwał też niemiecki rząd do podjęcia kolejnych prób w celu przeforsowania zmiany na szczeblu unijnym.

– Niemiecki rząd przespał ten problem, trzeba wreszcie podjąć jakieś działania przeciwko uchodźcom, którzy emigrują w Europie z powodu biedy – ocenia w rozmowie z DPA burmistrz Duisburga Soeren Link z SPD. – W Duisburgu przebywa obecnie około 19 tys. Romów i Sinti z Rumunii i Bułgarii. Sześć lat temu, w 2012 roku było ich w Duisburgu 6 tys. – dodał.

Z naszej strony dodajemy, że nie zarejestrowano mocnych głosów na poziomie rządu, by zmniejszać zasiłki dla imigrantów spoza Europy.

dw.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net