Niemcy: strefa Schengen zawieszona

Strefa Schengen w Niemczech ma zostać zawieszona. Kontrola na południowej granicy ma zostać przywrócona. Wszyscy funkcjonariusze policji federalnej postawieni zostali w stan najwyższej gotowości.

„W reakcji na kryzys migracyjny rząd federalny Niemiec, według informacji uzyskanych przez portal Spiegiel Online, chce tymczasowo zawiesić Układ z Schengen” – napisano w niemieckim „Der Spiegiel”.

Według tygodnika, ogłosić miał to minister spraw wewnętrznych i minister obrony Niemiec, Thomas de Maizière. I tak się stało – o godzinie 17.30 de Maizière potwierdził informacje niemieckiej gazety. „Niemiecki MSW Thomas de Maiziere po konf prasowej (przywrócono czasowo kontrole na granicach) nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy” – napisał na Twitterze Stefan Hambura.

W piątek do Angeli Merkel zwrócił się z rozpaczliwym apelem o pomoc Dieter Reiter, burmistrz Monachium. Do miasta napłynęło najwięcej nielegalnych imigrantów. Reiter powiedział, że w mieście już nie ma wolnych miejsc noclegowych  i dodał, że inne landy nie śpieszą się z pomocą dla Bawarii.

Decyzję o otwarciu granic dla imigrantówkanclerz Niemiec podjęła bez konsultacji z jej partnerami z partii koalicyjnej Unii Chrześcijańsko-Społecznej w Bawarii (CSU). Skłoniło to polityków ugrupowania do pomysłów o bliższej współpracy z premierem Węgier Victorem Orbanem.

CWIK/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net