18 maja 2024
Wiadomości

Niemcy wyślą żołnierzy na wschód

Niemiecka Bundeswehra przyłączy się do ochrony wschodnich państw członkowskich NATO. Wyśle sześć jednostek wojskowych do sześciu krajów, w tym do Polski.

Jens Stoltenberg, sekretarz generalny Paktu Północnoatlantyckiego zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ministrowie obrony państw NATO zdecydują o szpicy, a także o postawieniu sześciu jednostek wojskowych do sześciu krajów. Niemcy mają oddelegować 25 żołnierzy do tzw. jednostek integracyjnych NATO.

Komórki sztabowe – miejsca, w których mają być ustawione jednostki wojskowe, mają powstać w: Polsce, Rumunii, Estonii, Bułgarii, na Litwie i Łotwie. Każda jednostka ma liczyć po 40 żołnierzy. Ich celem jest przygotowywanie manewrów szpicy. W przypadku dojścia do konfliktu zbrojnego mają również pełnić rolę dowódczą.

Plan Działań na rzecz Gotowości przeszedł już podczas szczytu NATO w Newport we wrześniu 2014 roku. Oprócz postawienia jednostek integracyjnych celem jest także przebudowa Sił Odpowiedzi NATO. Mają być połączone z siłami zadaniowymi bardzo wysokiej gotowości, czyli tzw. szpicą.

Ursula von der Leyen, niemiecka minister obrony, powiedziała, że Niemcy są gotowe do „spłacenia długu”, który zaciągnęły przez kilkadziesiąt lat wobec sojuszników. Do tego czasu Niemcy były jednym z tych krajów, które nie paliły się do zaangażowania militarnego na Wschodzie.

Oprócz tego Berlin nalega, aby powstała u nich szpica. „Królikiem doświadczalny” dla sił szybkiego reagowania NATO ma być korpus niemiecko-holenderski, który stacjonuje w Münster.

AMMO/radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net