Niemcy zarzucali nam antysemityzm, a sami muszą chronić synagogi

Rufus46, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Felix Klein, od maja pełnomocnik rządu niemieckiego ds. walki z antysemityzmem w rozmowie z „Deutsche Welle” przyznaje, że synagogi w Niemczech muszą być nadal ochraniane przez uzbrojonych funkcjonariuszy. Stwierdza też, że jest mu z tego powodu wstyd.

– Moim zdaniem antysemityzm w Niemczech utrzymywał się stale, ale nie przybierał tak ostrych form jak w tej chwili. To coś nowego i ma to duży związek z Internetem, który sprzyja znoszeniu dotychczasowych barier w wypowiedziach publicznych. Szczególnie niepokoi mnie zlewanie się wirtualnego świata z tym istniejącym realnie i przenoszenie nań różnych zjawisk negatywnych, które możemy dostrzec także w swoim osobistym otoczeniu – powiedział w rozmowie z „DW” Klein.

Przyznał również, że dla samych Żydów większym niebezpieczeństwem jest wrogość muzułmanów niż „prawicowych” haseł. – Ten problem faktycznie narasta i stanowi dla nas duże wyzwanie, zwłaszcza w połączeniu z kryzysem migracyjnym, którego kulminację mieliśmy w 2015 roku. Mamy bowiem do czynienia z ludźmi ukształtowanymi w państwach, w których antysemityzm jest nie tylko powszechnym zjawiskiem, ale także częścią oficjalnej doktryny państwowej. Czeka nas zatem trudne zadanie integracyjne – stwierdził.

Uważa też, że „niepokojące i zawstydzające” jest to, że w Niemczech policja musi chronić synagog z bronią w ręku. – To jest niedopuszczalne. Absolutnie nie możemy się przyzwyczaić do widoku policyjnych radiowozów przed żydowskimi instytucjami w Niemczech. Uczynię wszystko, co w mojej mocy, żeby ten stan rzeczy trwał jak najkrócej”.

Warto też podkreślić, że redakcja „DW” wśród antysemickich zachowań wymienia m.in. powtarzanie „niekorzystnych opinii na temat Żydów i Izraela”.

dw.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.