Niemcy znają się na tym jak nikt inny. Dwie uczelnie wprowadziły nakaz noszenia opaski segregacyjnej

W Hanowerze na Uniwersytecie Leibniza oraz Hohschule Hannover nakazano studentom i pracownikom nosić opaski segregacyjne, które informują o przyjęciu szprycy na koronawirusa. Związek Zawodowy Oświaty i Nauki (GEW) protestuje przeciwko tego typu praktykom.

Od tego roku akademickiego na hanowerskich uczelniach używane są wielokolorowe opaski segregacyjne. Mają one informować o tym, że dana osoba przyjęła szprycę na koronawirusa lub jest ozdrowieńcem.

Osoby bez opaski, aby wejść do budynku uczelni, muszą wykazać negatywny wynik testu na koronawirusa.

Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Biochemicznej Hohschule w Hanowerze Wolfgang Strache powiedział portalowi NDR, że wprowadzenie opasek skróciło czas wchodzenia do budynków uczelni o 75 proc.. Wypowiedź ta wskazuje, że Niemcy najwyraźniej zaakceptowali tzw. nową normalność, skoro wprowadzanie segregacji jest dla nich „skracaniem czasu”, zamiast zwrócić uwagę, że Wielka Histeria wydłuża czas wykonywania tak prostej czynności, jak wejście do budynku.

Opaski wydają dwa wydziały. Studenci rzekomo zaakceptowali pomysł. – Nie chcemy, by studenci stali w długich kolejkach, a potem mieli tylko dziesięć minut wykładu – przekonuje rektor Uniwersytetu Leibniza w Hanowerze, profesor dr hab. Volker Epping.

Dotychczas zamówiono 50 tys. opasek, na co wydano około 15 tys. euro. Co standardowe w Wielkiej Histerii, ich noszenie jest rzekomo dobrowolne. Realnie jednak jest obowiązkowe, gdyż bez nich trzeba wykazać negatywny wynik testu na koronawirusa.

Odrzucamy widoczną publicznie identyfikację osób zaszczepionych. Ochrona tych wrażliwych informacji musi być elementarna. Opaski to zła droga – oświadczył wczoraj GEW. – Pieniądze przeznaczone na produkcję dziesiątek tysięcy wstążek z pewnością mogłyby zostać lepiej wykorzystane – dodano.

dorzeczy.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Niemcy znają się na tym jak nikt inny. Dwie uczelnie wprowadziły nakaz noszenia opaski segregacyjnej

  • 15 października 2021 o 20:00
    Permalink

    Zmieniają się barwy, ale Niemcy są niezmienni. :D

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net