Niemieccy badacze sprawdzili młodzież. Uczniowie zgłupieli przez lockdown

Niemieccy uczniowie stali się mniej inteligentni – wynika z badań przeprowadzonych przez niemieckich naukowców, które opublikowano w „Plos One”.

– Koronawirus przyniósł nie tylko zachorowania, ale też sprawił, że nasze dzieci stały się głupsze – podał niemiecki dziennik „Bild”.

Pół roku po ogłoszeniu w Niemczech Wielkiej Histerii przeprowadzono test na inteligencję niemieckim uczniom. Wypadli oni znacznie gorzej, niż grupy w latach 2002 oraz 2012, co podkreślili autorzy badania w naukowym czasopiśmie „Plos One”.

Przebadano łącznie 424 uczniów z klas 7-9 z czterech szkół w Nadrenii-Palatynacie. Wykorzystano do tego berliński test na inteligencję. Sprawdzono m.in. szybkość i umiejętność rozumowania, pamięć, pomysłowość, zdolność przetwarzania oraz umiejętność radzenia sobie z materiałem zawierającym liczby, słowa i cyfry.

Wyniki badania porównano z testami uczniów z poprzednich lat. Okazało się, że średnia inteligencji uczniów w 2002 roku wynosiła 112, zaś w 2020 już 105.

Dalsza analiza wykazała, że w 2012 roku próba miała wyższe wartości, niż grupy z 2002 i 2020 roku. Oceniono więc, że ostatnie wyniki nie są kontynuacją dłuższego trendu spadkowego.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

10 miesięcy po teście, czyli 16 miesięcy po ogłoszeniu Wielkiej Histerii, badacze ponownie przeprowadzili testy. Dzieci osiągnęły średni wzrost inteligencji o niecałe 8 punktów. Odpowiadało to oczekiwanemu wzrostowi, ale „ustalonego wcześniej deficytu w stosunku do lat poprzednich nie udało się odrobić”, jak podkreślił „Bild”.

Badacze wprost stwierdzili, że to „pandemia” i „wynikające z niej problemy w edukacji” – czyli lockdown – mogły wpłynąć na pogorszenie się inteligencji uczniów. Szczególnie widoczne było to w pierwszych miesiącach Wielkiej Histerii.

– W istocie pandemia koronawirusa miała szereg negatywnych konsekwencji. W szczególności szeroko podkreślano jej negatywny wpływ na stres i emocje, a także na określone wyniki w szkole, np. w matematyce i czytaniu – powiedział prof. dr hab. Samuel Greiff, profesor psychologii i diagnostyki pedagogiczno-psychologicznej na Uniwersytecie w Luksemburgu.

nczas.com

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net