29 września 2023
WiadomościWojskowość

Niemieccy dżihadyści polują na dezerterów z ISIS

foto: YouTube
foto: YouTube

Dziennik „Suddeutsche Zeitung” dotarł do świadka, który zeznał, że niemieccy dżihadyści służą w siłach Państwa Islamskiego. Co więcej, należą do specjalnych jednostek tropiących i likwidujących odszczepieńców i dezerterów z ISIS.

Świadkiem jest Nils D., pochodzący ze środowiska salafitów w Dinslaken-Lohberg. W Syrii przebywał od października 2013 do listopada 2014 roku. W przeciągu ośmiu miesięcy służył w tzw. grupie szturmowej, tropiącej i likwidującej dezerterów i odszczepieńców, a także pracował w więzieniu ISIS w Manbidż w Aleppo.

Mężczyzna zeznał, że uczestniczył w kilkunastu zatrzymaniach ludzi uznanych przez dżihadystów za dezerterów, a „tortury były na porządku dziennym”, zwłaszcza w więzieniu. Opowiada, że w Manbidż istnieje „rynek jako miejsce egzekucji”, gdzie się ścina i rozstrzeliwuje skazanych. Były dżihadysta przyznał, że widział przynajmniej jedno ukrzyżowanie.

Nils D. zaprzecza temu, jakoby miał brać udział w egzekucjach osobiście. Zeznał, że w więzieniu był kucharzem i nadzorował złożoną z więźniów ekipę porządkową.

Bojownicy służący w „oddziałach szturmowych” otrzymują nie tylko większy żołd w porównaniu do szeregowych bandytów, ale również sporo przywilejów, np. część łupów z zajętego miasta.

Nils D. wrócił do Niemiec pod koniec 2014 roku i został aresztowany dzięki podsłuchanej rozmowie, gdy opowiadał o pobycie w Syrii. W styczniu dżihadysta stanie przed sądem w Dusseldorfie. Ze względu na obszerne zeznania będzie też występował jako świadek w innych procesach.

Federalny Urząd Ochrony Konstytucji szacuje, że z Niemiec do Syrii i Iraku wyjechało ponad 700 islamistów, a jedną piątą stanowią kobiety. Wiadomo, że ponad 60 osób uczestniczy w walkach, a co najmniej stu bojowników z Niemiec zginęło na froncie.

Szy/radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net