Niemieccy lekarze żądają zakończenia restrykcji w swoim kraju. „Nie ma już żadnego prawnego i politycznego uzasadnienia”

Federalny Związek Lekarzy Ustawowych Kas Chorych w Niemczech popiera „całkowite zniesienie” ograniczeń wprowadzonych pod pretekstem tzw. pandemii w ich kraju. Organizacja oczekuje, że najpóźniej stanie się to 30 października.

Szef organizacji Andreas Gassen stwierdził, że „nie ma już żadnego prawnego i politycznego uzasadnienia dla podtrzymywania restrykcji”.

– Dlaczego to, co udało się w Wielkiej Brytanii, nie miałoby się udać u nas? – zapytał w rozmowie z dziennikiem „Neue Osnabrücker Zeitung”.

Jak przekonuje Gassen, dotychczasowe działania były „niezbędne”, ale w sytuacji, gdy dla każdego dostępny jest preparat na koronawirusa, przedłużanie obostrzeń „stoi w jawnej sprzeczności z konstytucją”.

– W tej sytuacji odpowiedzialność nie spoczywa już na państwie, lecz na każdym z osobna – podkreślił.

Zaznaczył, że najpóźniej do 30 października powinny zostać zniesione wszelkie pandemiczne restrykcje, szczególnie, że po wyborach tzw. pandemia nie będzie wykorzystywana do rozgrywek politycznych. – Byłbym rad, gdyby politycy ustanowili 30 października Dniem Wolności – powiedział szef związku lekarzy.

polskieradio24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Niemieccy lekarze żądają zakończenia restrykcji w swoim kraju. „Nie ma już żadnego prawnego i politycznego uzasadnienia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net