Niemieccy lewacy uderzają w rodzinę

Pixabay
Pixabay

„Zieloni” w Niemczech chcą, by dzieci mogły mieć nawet czworo rodziców. Propozycja ta ma być odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych czasów z uwagi na rozwodników czy homoseksualistów. 

Deputowani do Bundestagu Volker Beck i Katja Dörner, czołowi politycy niemieckich „Zielonych”, wystąpili z postulatem powołania instytucji „rodziców społecznych”. Mieliby oni funkcjonować jako dodatkowi rodzice dziecka. W myśl tej idei mogliby oni także przejmować część „rodzicielskiej odpowiedzialności” za dzieci.

Politycy swój pomysł uzasadniają nieregularnością współczesnego życia rodzinnego. „Rodzice społeczni” mieliby odgrywać rolę w związkach homoseksualnych, w przypadku rozwodników, a także w tzw. „rodzinach patchworkowych”. „Zieloni” argumentują, że w dzisiejszych czasach ludzie się rozwodzą i mają nowych partnerów, ze względu na rozmaite relacje dwie rodziny stają się jedną, a para lesbijska i gejowska chcą wspólnie wychowywać biologiczne dziecko dwojga z nich. Mówią że we wszystkich tych sytuacjach dzieci powinny mieć możliwość posiadania czwórki rodziców, którzy mieliby nad nimi władzę rodzicielską w sensie prawnym.

„Rodzice społeczni” nie musieliby być związani z biologicznymi rodzicami żadną cywilną umową. – Warunkiem jest, by uczestnicy się zgadzali i by nie powstały żadne spory na tle prawa do opieki – mówią „Zieloni”.

„Rodzice społeczni” mieliby także zyskać prawo do chodzenia z dzieckiem do lekarza, wpływać na edukację szkolną czy mieć możliwość wyjazdu z nim na urlop. Ponadto mieliby wobec niego zobowiązania finansowe, ale nie mogliby się później domagać żadnej pomocy materialnej z jego strony. Według Becka i Dörner „rodzice społeczni” mogliby jednak pobierać na „wychowywane” przez siebie dzieci świadczenia socjalne. Wszystko musiałoby zostać uzgodnione z biologicznymi rodzicami, jeszcze przed narodzeniem dziecka.

Volker Beck jest jednym z najbardziej znanych polityków „Zielonych” w Niemczech. Ten zagorzały zwolennik środowisk LGBT otwarcie popiera wprowadzenie „małżeństw” homoseksualnych oraz powszechnego dostępu do zabijania nienarodzonych. Beck został w tym roku oskarżony przez prokuraturę o posiadanie narkotyków. Później zaproszono tego ewidentnie antychrześcijańskiego polityka do Lipska na Katholikentag – największe spotkanie świeckich katolików w Niemczech organizowane pod patronatem episkopatu. Miesiąc później został aresztowany w Stambule za udział w nielegalnej demonstracji homoseksualnej.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.