Niemiecka emerytka ukarana za żart o imigrantach

Pixabay

Ponad 1000 euro grzywny i likwidacja konta na portalu społecznościowym. Powód? Żart zamieszczony w sieci przez starszą panią.

Administracja Facebooka nie lubi, gdy ktoś ośmiela się krytykować imigrantów. Przekonała się o tym 62-letnia Niemka, Jutta B. Kobieta postanowiła udostępnić żartobliwy obrazek na temat muzułmanów, zawierający pytanie: „Czy masz coś przeciwko imigrantom?”. „Tak, granaty ręczne i karabiny maszynowe” – głosił jeden z komentarzy pod zdjęciem. Administrator portalu uznał, że starsza pani dopuściła się złamania regulaminu i zablokował kobiecie konto na Facebooku.

Jednak na blokadzie nie skończyły się kłopoty pani Jutty. Policja uznała, iż emerytka dopuściła się przestępstwa nienawiści. Niemkę aresztowano i postawiono przed sądem. Nie pomogły tłumaczenia kobiety, że nie przeczytała nawet wszystkich komentarzy i że po prostu lubi udostępniać „śmieszne rzeczy”. Juttę B. skazano na 1350 euro grzywny. To nie pierwszy podobny przypadek w Niemczech. W ostatnim okresie karą grzywny obarczono m.in. informatyka, który ośmielił się w sieci narzekać na pobłażliwość policjantów wobec imigrantów kradnących w sklepach, a także parę założycieli grupy przeciwnej imigracji.

breitbart.com, heatst.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net