Niemiecka policja zatrzymywała pojazdy w Świnoujściu

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Kierowcy poruszający się w środę ulicą 11 Listopada w Świnoujściu byli zaskoczeni widokiem niemieckiego patrolu. Na zatrzymanych czekał policyjny mercedes  Niemców. Towarzyszyła im jedna polska policjantka.

Obecność polskiej funkcjonariuszki miała pomóc w przełamaniu bariery językowej. Niemiecko-polski patrol sprawdzał bowiem kierowców pod kątem trzeźwości oraz posiadanych uprawnień do kierowania pojazdem. Według informacji portalu iswinoujscie.pl, takie kontrole przeprowadzane są nawet kilka razy w miesiącu. – W związku z Umową zawartą między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych z dnia 15 maja 2014 roku oraz porozumieniem Prezydenta Policji PP Neubrandenburg Wilfriedem Kapischke i Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie insp. Jarosławem Sawickim Policjanci z KMP w Świnoujściu pełnią wspólne patrole z funkcjonariuszami Policji niemieckiej – powiedziała rzecznik policji w Świnoujściu mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć, pytana o to na jakiej podstawie niemiecka policja przeprowadza kontrole na terenie Polski.

– Patrole pełnione są zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie granicy. Funkcjonariusze w trakcie pełnienia patrolu poruszają się radiowozami niemieckimi lub polskimi – przypomina Figarska-Śnieć. – W dniu 9 marca od godz. 14.00 Funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu pełnił służbę z funkcjonariuszem Rewiru PR Heringsdorf pojazdem należącym do policji niemieckiej. Wspólne służby polsko- niemieckie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w obszarze przygranicznym – dodaje rzecznik policji.

Maj/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net