Niemiecki portal straszy polskimi proliferami

foto: Pixabay
foto: Pixabay

„(…) doskonała większość Polaków i zwolenników tej partii odrzuca zaostrzenie prawa do aborcji” – grzmi niemiecki portal informacyjny „Deutsche Welle”. Powołując się na inne niemieckie źródła przekonuje, iż Polacy nie chcą ochrony życia, a cały projekt ustawy jest wynikiem nacisków Kościoła katolickiego.

„Deutsche Welle” nie podoba się inicjatywa zbierania podpisów pod projektem obywatelskim dotyczącym ochrony życia. Portal powołuje się m.in. na lewicowe „Zeit Online” i „Suddeutsche” (określane jako „niemieckie agencje prasowe i największe portale internetowe”), próbując udowodnić, że Polakom nie podoba się próba zmiany prawa chroniącego życie, a cała akcja wynika z nacisków części hierarchii kościelnej, której nie popierają wcale katoliccy wierni ani reszta kleru. Ci duchowni, którzy ostro mówią o obronie życia, są zaprezentowani jako wrogowie nowoczesności i Europy. PiS jest również krytykowany za popieranie inicjatyw Kościoła, zaprzestanie finansowania in vitro oraz niezgodę na postulaty homoseksualnego lobby.

Niemiecki portal straszy: Polska ma „jedną z najbardziej restrykcyjnych” ustaw dotyczących ochrony życia, ponieważ zezwala na zabijanie „jedynie” w takich sytuacjach, jak poczęcie w wyniku gwałtu, zagrożenie życia matki i ciężkie upośledzenie dziecka. „Już teraz bowiem liczba nielegalnych aborcji rośnie. Portal Sueddeutsche.de podaje, że ich liczba sięga 100 tys. rocznie, a Polki korzystają najczęściej z usług aborcyjnych w Czechach i na Słowacji” – pisze „Deutsche Welle”.

MGOT/pch24.pl, dw.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.