Niemiecki satyryk ukarany za obrazę Erdogana

foto: twitter.com/CharlesBAnthony
foto: twitter.com/CharlesBAnthony

Prowadzący program satyryczny w telewizji ZDF Jan Boehmermann będzie ścigany przez prokuraturę za zgodą i aprobatą samej Angeli Merkel. To kara za satyryczny wiersz dotyczący tureckiego prezydenta Erdogana. Co ciekawe, całkiem niedawno Boehmermann obrażał również w swoim programie premier Szydło, co nie doczekało się reakcji Merkel.

Recep Tayyip Erdogan nie pierwszy raz padł ofiarą ostrza niemieckiego satyryka. Prezydent został jakiś czas temu skrytykowany w jednym z programów telewizyjnych za to, jak traktuje dziennikarzy. Turcja próbowała interweniować, lecz wówczas rzeczniczka niemieckiego MSZ podkreślała, iż „wolność słowa nie ulega negocjacjom”. Tureckie oburzenie skłoniło Niemców do kolejnych kpin z Erdogana, z której jedną był właśnie nieprzystojny wierszyk autorstwa satyryka ZDF. W swoim pamflecie Boehmermann sugerował prezydentowi Turcji upodobanie do pedofilskiej pornografii i zoofilii, krytykował go również za prześladowania chrześcijan oraz Kurdów. Strona turecka zareagowała wyjątkowo ostro, domagając się wszczęcia postępowania przeciwko satyrykowi.

Wolność słowa nie jest ograniczona – zarządziła Angela Merkel i zdecydowała ostatecznie, iż prokuratura zajmie się obrazą Erdogana. Niemcy krytykują kanclerz twierdząc, że nie powinna była poddawać się naciskom Ankary. Uważają również, że decyzja Merkel nie pozostaje bez związku z próbą wykreowania Niemiec jako kraju najbardziej porimigranckiego. Polacy pamiętają z kolei jeden z poprzednich występów Boehmermanna – klip „Be Deutsch”, w którym ustylizowany na wokalistę grupy Rammstein satyryk krytykuje państwa sprzeciwiające się islamizacji i imigrantom. W teledysku pojawiła się twarz polskiej premier Beaty Szydło, którą wraz z Marine LePen i Donaldem Trumpem porównano w zawoalowany sposób do Hitlera, zaś osoby głosujące na wspomnianych polityków nazwano głupkami, którzy oblali test na inteligencję. Wówczas Angeli Merkel nie przeszkadzała „nieograniczona wolność słowa”, lecz to właśnie Turcy stanowią największą mniejszość etniczną Niemiec.

MGOT/dziennik.pl, forsal.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net