28 września 2023
Kościół i wiaraWiadomości

Niemieckie dzieci indoktrynowane w meczetach

Przed radykalizacją dzieci uczęszczających na zajęcia w „importowanych” meczetach ostrzega pedagog i teolog, który sam jest muzułmaninem. Zdaniem Abdela-Hakima Ourgha, wersja islamu prezentowana przez saudyjskich czy tureckich imamów w meczetach stanowi zagrożenie dla dzieci i młodzieży.

Choć sam jest muzułmaninem, Ourgh potępia wpajanie dżihadyzmu i radykalizmu islamskiego dzieciom, do którego dochodzi w meczetach finansowanych ze środków saudyjskich czy tureckich. Na łamach „Welt am Sonntag” imam ostrzega: importowani imamowie nie dopuszczają jakiejkolwiek wolności interpretacji czy dyskusji na temat kontrowersyjnych wersetów Koranu. Wpajają dzieciom ślepe posłuszeństwo wobec siebie i nie podejmują nawet próby zintegrowana ich ze społeczeństwem.

Ourgh zauważa również, iż w „importowanych” meczetach naucza się wyłącznie po arabsku, co dodatkowo pogłębia brak asymilacji młodych muzułmanów i utrudnia kontrolę nad ewentualnymi niebezpiecznymi treściami głoszonymi przez imamów. Zamiast integrować uczniów ze społecznością niemiecką i próbować pogodzić islam z życiem codziennym, jak zauważa Ourgh, imamowie po prostu indoktrynują dzieci i przywiązują je do kultury tureckiej czy arabskiej. – W najgorszym wypadku kończy się to wejściem na drogę do paralelnego społeczeństwa – ostrzega pedagog.

O niebezpieczeństwie meczetów, które często bez wiedzy i zgody państwa są zakładane z dotacji z państw arabskich, pisaliśmy TUTAJ.

MGOT/pch24.pl, faz.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net