Niemieckie roszczenia odrzucone

foto:  mira66, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
foto:
mira66, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego daje nadzieję na postawienie tamy ciągnącym się roszczeniom z Niemiec, zaś w przyszłości od wszelkich zagranicznych uzurpatorów.

NSA oddalił skargę kasacyjną Reinholda L. oraz jego rodziny, którzy są spadkobiercami Elfreidy i Jerzego L. Żądali zwrotu dziesięciu nieruchomości w Bytomiu o łącznej powierzchni około 14 tysięcy metrów kwadratowych. Sąd oddalił sprawę. Wytłumaczono to tym, że przesiedleńcy zrzekli się polskiego obywatelstwa i jednocześnie prawa do nieruchomości. Mieli je jeszcze po wojnie, ale zrzekli się go, by wyjechać do Niemiec. W ten sposób majątek przeszedł na rzecz państwa.

Mecenas Lech Obara twierdzi, że decyzja NSA może być sygnałem zmiany linii orzecznictwa w tego typu sprawach. Podkreśla, że ci, którzy wysuwają podobne roszczenia, już wcześniej otrzymali odszkodowania. – A nie może być tak, że ktokolwiek będzie dostawał odszkodowanie dwukrotnie. Kłóci się to z poczuciem sprawiedliwości społecznej – przypomina mecenas Lech Obara.

CWIK/money.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net