Niemka zarzuca Polsce „faszystowskie tradycje”

foto: Frans.huegel, licencja  CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Frans.huegel, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Węgry i Polska to kraje, w których panują „silne nacjonalistyczne i faszystowskie tradycje”, a ci, którzy nie chcą przyjąć imigrantów, powinni stracić wsparcie finansowe z UE – tak twierdzi niemiecka polityk Gesine Schwan.

Będąca niegdyś pełnomocniczką do spraw kontaktów z Polską Schwan uważa, iż należy ograniczyć finansowanie „nieposłusznych” państw oraz użyć wszelkich środków prawnych do przeforsowania jedynych słusznych poglądów. Kraje, o których mowa, to Polska i Węgry, gdzie zdaniem Schwan istnieją „silne nacjonalistyczne i faszystowskie tradycje”. – W tych krajach istnieją historyczne obrazy, które umacniają rolę ofiary i pozornie legitymizują egoizm – stwierdziła Schwan w wywiadzie dla niemieckiej prasy, grożąc jednocześnie odcięciem pomocy finansowej. – Jeżeli ktoś – jak obecnie Polska w kryzysie z uchodźcami – z zasady odmawia solidarności, to trzeba ponadto ograniczyć pewne środki pomocowe – dodała Schwan.

Schwan nie zostawiła również suchej nitki na obecnym polskim rządzie. – W autorytarnych i prawicowo radykalnych nurtach, a takie siły istnieją w PiS, na konflikty reaguje się agresywnością i to nie tylko skierowaną na zewnątrz, lecz także do wewnątrz. Jestem właściwie całkowicie pewna, że oni sami rozłożą się na części – ocenia niemiecka polityk. Gesine Schwan należy do partii socjaldemokratycznej SPD.

MGOT/tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.