2 kwietnia 2024
Wiadomości

Nieoficjalnie: Tusk zadba o właścicieli aut spalinowych? Zamierza obejść wymagane do KPO przepisy

Poprzedni rząd złożony z PiS przyjął, mimo ostrzeżeń ekspertów, tzw. kamienie milowe. Wśród nich był nakaz opodatkowania posiadani aut spalinowych. Według nieoficjalnych doniesień Radia ZET rząd Donalda Tuska wprowadzi wymaganą przez to opłatę rejestracyjną od samochodów, ale za to zniesie inną daninę tak, by posiadacze aut nie płacili w rzeczywistości więcej, niż dotychczas.

Haracz od posiadania normalnego auta oficjalnie ma „zachęcać” Polaków do przesiadania się do aut elektrycznych czy innych nowoczesnych. W praktyce oznacza to, że osoby nienależące do najzamożniejszej grupy de facto nie będą mogły posiadać auta.

Radio ZET przekazało wczoraj, że według nieoficjalnych ustaleń rząd Donalda Tuska znalazł sposób, by uniknąć takiej sytuacji. W planach jest wprowadzenie opłaty rejestracyjnej, ale jednocześnie ma zostać zlikwidowana akcyza.

W efekcie kierowcy mają nie odczuć realnie zmian podatkowych. Również i w budżecie pieniądze będą się zgadzały, a wymóg ze strony Brukseli, przyjęty przez PiS, zostanie zrealizowany.

– 1800 zł podatku za posiadanie samochodu spalinowego – taką średnią kwotę do zapłaty co rok wyliczył internetowy kalkulator, użyty już ponad milion razy. W przypadku starszych samochodów wysokość opłaty może być kilkukrotnie wyższa niż ich wartość – zwraca uwagę redakcja.

Portal cytuje też odpowiedź w tej sprawie, która padła ze strony Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

– Kierowcy nie poniosą dodatkowych kosztów – zadeklarowano.

radiozet.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne / fot. X / Donald Tusk / Mariusz Banaszczyk / Pixabay (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Nieoficjalnie: Tusk zadba o właścicieli aut spalinowych? Zamierza obejść wymagane do KPO przepisy

  • Tussk jak zwykle zrobi sobie z geby dupe i zrobi to co beda mu kazali jego mocodawcy z berlina i moskwy!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net