„Niepodrabialny” paszport covidowy? W Polsce certyfikat zaszprycowanego uzyskał Adolf Hitler. Internauta oferuje fałszywe dokumenty za 300 USD. Podobny jest we Francji

Adolf Hitler uzyskał w Polsce status osoby zaszprycowanej. Wynika tak z certyfikatu, który wygenerował internauta na jednym z internetowych forów. Haker oferuje za 300 USD wystawienie „niepodrabialnego” paszportu covidowego każdej chętnej osobie.

Co ciekawe, hakerzy lubią podawać Hitlera za przykład nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Podobną reklamę swojej oferty pokazał oszust z Francji. Tam również Adolf Hitler ma certyfikat przyjęcia szprycy na Covid-19.

Dostępny w sieci certyfikat wystawiony jest na Adolfa Hitlera, choć z inną datą urodzenia, bo rzekomo 1 stycznia 1930 roku. Do tego załączony jest działający kod QR. Teoretycznie miał być nie do podrobienia, gdyż te wystawiać miały tylko osoby mające odpowiednie klucze prywatne, czyli podmioty autoryzowane przez rząd.

Poniżej kod QR zaszprycowanego Adolfa Hitlera.

Kod QR Adolfa Hitlera/fot. zaufanatrzeciastrona.pl

Po zeskanowaniu kodu aplikacją od Centrum e-Zdrowia, wyświetlają się poniższe informacje.

Informacje, które uzyskamy po zeskanowaniu kodu QR Adolfa Hitlera/fot. zaufanatrzeciastrona.pl

Autor fejkowego – lecz działającego – certyfikatu oferuje wystawienie podobnego dowolnej osobie za 300 USD, czyli około 1,2 tys. zł. Certyfikat na Hitlera wystawiony został 24 października o godz. 18.08. Jest ważny do 23 maja 2023 roku. Ostatnia i jedyna dawka szprycy to preparat od AstraZeneca zaaplikowany 11 lipca.

Co ciekawe, certyfikat ten jest w mocy. Nie istnieje bowiem procedura odwoływania fałszywych certyfikatów, ponieważ nie przewidywano, iż te zostaną podrobione.

zaufanatrzeciastrona.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net