„Nieszczepieni ludzie nie są częścią naszego społeczeństwa” (WIDEO)

Premier Włoch Mario Draghi ogłosił, że ludzie niezaszprycowani preparatem od wybranych globalnych koncernów „nie są częścią naszego społeczeństwa”. Słowa wywołały oburzenie i padły w kontekście nowych restrykcji, w ramach których co najmniej do czerwca osoby czyste po 50 roku życia mają w znacznej mierze poważnie ograniczone podstawowe prawa, w tym chodzenie do pracy z powodu narzucenia rozszerzonego paszportu covidowego Super Green Pass (SGP).

SGP to poszerzony paszport covidowy. Otrzymać go mogą tylko osoby w pełni zaszprycowane preparatem na koronawirusa od wybranych globalnych koncernów lub po uzyskaniu statusu ozdrowieńca.

Od wczoraj we Włoszech SGP jest wymagany u osób powyżej 50 roku życia, aby chodzić do pracy czy korzystać z lokali takich, jak bary, kina czy restauracje.

Przepisy mają obowiązywać co najmniej do 15 czerwca. Jednak tamtejszy wiceminister zdrowia Andrea Costa ogłosił w radiu RTL, że „musimy ściśle podchodzić do obowiązku Super Green Pass dla osób powyżej 50. roku życia, nawet wykraczając poza termin 15 czerwca”.

Oburzenie wywołały również słowa premiera Włoch Mario Draghi’ego, który wprost powiedział, że „nieszczepieni ludzie nie są częścią naszego społeczeństwa”.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net