Nietypowe powikłanie choroby. Przez raka prostaty zaczął mówić z irlandzkim akcentem

Mężczyzna w USA w wyniku raka prostaty utracił swój amerykański akcent i zaczął używać akcentu irlandzkiego.

U jednego z amerykańskich mężczyzn zdiagnozowano raka prostaty. Choroba niestety postępowała. Jednak lekarze jak i rodzina zwrócili uwagę na zupełnie inną rzecz.

Mężczyzna zaczął używać irlandzkiego akcentu. On sam ani jego bliscy nie pochodzą z Irlandii. Według jego wiedzym, nie ma też irlandzkich korzeni.

Dalsze badania wykazały, że zmiana akcentu z amerykańskiego na irlandzki to… powikłania raka prostaty. Choć nie zdarza się to zbyt często, jest jak najbardziej możliwe.

– Medyczne przypadki analizowane i spisywane na łamach specjalistycznych ksiąg podają w tym wypadku pomocną dłoń. Okazuje się, że lekarze zdążyli już opisać dwa przypadki, w których jednym ze skutków nowotworu u pacjenta stawała się zmiana mowy. Z reguły dotyczyło to akcentu właśnie. Co ciekawe jednak, przykłady te nigdy dotąd nie były powiązane z rakiem prostaty – podaje portal interia.pl.

Dotychczas znane przypadki dotyczyły pacjentów z szybkimi przerzutami i guzami w mózgu. Taki przypadek dotyczył kobiety w 2008 roku, która cierpiała na raka piersi. Po przerzutach guzy pojawiły się w mózgu..

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Kobieta do końca życia mówiła w sposób zniekształcony. Nie rozpoznano jednak akcentu czy dialektu.

Inny podobny przypadek dotyczył kobiety z Norwegii. W czasie II wojny światowej zbombardowano Oslo. Kobieta została ranna w głowę. Od tego momentu zaczęła używać silnego niemieckiego akcentu.

– Chociaż rak prostaty powiązany ze zmianą akcentu był dla lekarzy swoistym zaskoczeniem, to ostatecznie takie zjawisko sprowadza się do nagłych i niepożądanych zmian w mózgu. Powyższe przykłady wskazują na to, że przerzuty pojawiły się w głowie, ingerując w zachowanie i mowę pacjentów. Takie zjawisko zostało odpowiednio sklasyfikowane i nosi nazwę „Syndrom Obcego Akcentu” (Foreign accent syndrome) – podaje portal.

Amerykanin, który zaczął używać irlandzkiego akcentu, niestety przegrał walkę z rakiem i zmarł.

interia.pl

fot. ilustracyjne/fot. Ermal Tahiri/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Nietypowe powikłanie choroby. Przez raka prostaty zaczął mówić z irlandzkim akcentem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net