15 czerwca 2024
Wiadomości

Afera „śmietnikowa”: Policja kontra TVN24

Jak twierdzi policjant, autor nagrania, dziennikarze stacji TVN24 planowali przedstawić sfingowany materiał opisujący rzekome picie alkoholu przez policjantów pracujących przy ŚDM. Funkcjonariusz zaskoczył pracowników telewizji i nagrał ich podczas próby podrzucania butelek po piwie. Film trafił do sieci i sprowokował głośną dyskusje na temat medialnych manipulacji.

Autor filmu pokazuje, jak pracownicy TVN24 próbują podrzucić do śmietnika puste butelki po alkoholu. Miał być to rzekomy dowód na pijaństwo funkcjonariuszy pilnujących porządku w trakcie ŚDM. Nagranie trafiło na stronę „PMF – policjanci dla policjantów”, prowadzoną przez funkcjonariuszy i sympatyków Policji. „Poniżej przedstawiamy nagranie ukazujące policjantów, którzy… nakryli pracowników TVNu na podkładaniu piwa do śmietnika” – pisze administrator strony, podpisujący się jako Zohan. „TVN opisało sprawę zatrucia się policjantów i umieściło artykuł na głównej stronie serwisu internetowego. Czy teraz drążą i chcą wyprodukować sensację?” – pyta Zohan (chodzi o artykuł dotyczący masowego zatrucia policjantów ze Szczecina).

„Wszyscy wiemy, jak było. Policjanci oddziałów prewencji nie mieli nawet czasu na alkohol! Budzili się o 2giej w nocy, docierali na teren, zabezpieczali wyznaczone odcinki służbowe, wracali na miejsca zakwaterowania oddalone o wiele kilometrów od miejsca pełnienia służby, zdawali broń, jedli to co nazywano kolacją i brudni, przemęczeni, czasem przemoknięci i wypruci przez upał szli spać” – kontynuuje policjant.  „Jesteśmy po prostu zażenowani – nas za fabrykowanie dowodów posadzi się do więzienia i wyrzuci ze służby. Za pomówienia tak samo. Czy tych pracowników spotkają taki konsekwencje? Nie sądzę” – czytamy dalej na stronie.

Stacji broni portal NaTemat.pl, według którego „Prawicowe media znalazły nową aferę”, a dziennikarze TVN24 „przygotowywali materiał o zatruciach pokarmowych” i jedynie sprawdzali „sygnał o jedzeniu wyrzuconym do śmieci”.

MGOT/wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net