Nieuwaga czy manipulacja? W przededniu rocznicy wybuchu PW „odgrzali kotleta” o Trzaskowskim (WIDEO)

Zaangażowani w spór PO-PiS-u o Warszawę udostępnili na Twitterze spot przygotowany do kampanii Rafała Trzaskowskiego, na którym aktor Michał Żebrowski stylizowany na skazanego powstańca zostaje rozstrzelany krzycząc „za Rafała”. Spot pochodzi jednak z 2009 roku, a działacze PiS dziwnym przypadkiem udostępniają go akurat w przededniu rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, kiedy to poziom emocji na ten temat niewyobrażalnie rośnie. Wszystko oczywiście w kontekście kampanii wyborczej.

W walce politycznej o fotel prezydenta Warszawy obie strony stosują niskie zagrywki, od samego rozpoczęcia kampanii przed terminem włącznie. Tym razem strona związana z rządem postanowiła udostępnić spot zrobiony prawie 10 lat temu w kampanii wyborczej dla kandydującego obecnie na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego stylizowanego na klimat patriotycznej partyzantki.

Dawid Wildstein udostępnił film na swoim profilu na Twitterze z rana z komentarzem, że „Trzaskowski przesadził”.

Według PO, rozstrzeliwaną postacią miał być stworzony przez Juliusza Słowackiego romantyczny bohater Kordian. Potwierdza to również sam aktor. – 10 lat temu wziąłem udział w kampanii mało znanego wtedy polityka Rafała Trzaskowskiego. Znam Rafała od 40 lat i wiem, że jest uczciwym i mądrym człowiekiem. Nie ma dziś wielu takich w polityce. Biorąc udział w tym spocie nie przypuszczałem, że 10 lat pózniej ktoś ośmieli się próbować nadać mu inny sens. Rzeczywiście dałbym sie zabić za Rafała, problem w tym, że spot ten nawiązywał do mojej roli… Kordiana i nie ma nic wspólnego z kontekstem jaki niektórzy próbują mu dziś nadać. Posługiwanie się kampanią sprzed 10 lat i łączenie jej z obchodami Powstania Warszawskiego jest wredne, przebiegłe i kłamliwe – napisał na Facebooku Michał Żebrowski.

Dał też pstryka w nos pracownikom rządowej telewizji. – Dla ułatwienia informuję, że „Kordian” to polski dramat Juliusza Słowackiego. Polecam lekturę w całości, a dla researcherów telewizji publicznej wrzucam link do krótkiej informacji na Wikipedii – dodał.

10 lat temu wziąłem udział w kampanii mało znanego wtedy polityka Rafała Trzaskowskiego. Znam Rafała od 40 lat i wiem,…

Opublikowany przez Michał Żebrowski Wtorek, 31 lipca 2018

Z jednej strony mamy więc wykorzystywanie – jak zawsze – najniższych skojarzeń do wyborów przy jednoczesnym braku merytoryki, z drugiej zaś próbę narzucenia narracji w – z pewnością przypadkiem wybraną – datą ważną z perspektywy naszej tożsamości narodowej oraz historii.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net