Nieuzasadnione wydatki Kancelarii Komorowskiego

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Niegospodarność, defraudacja mienia publicznego, nagłe rozszerzanie struktury zatrudnienia po przegranych wyborach, nieuzasadnione podwyżki i powiększanie odpraw – tak przedstawia się wizja prowadzenia Kancelarii za czasów Bronisława Komorowskiego. Oficjalny raport potwierdził brak poszanowania dla publicznych pieniędzy ze strony poprzedniego prezydenta i jego urzędników.

Szczególnie bulwersujące są kwestie odpraw dla członków Kancelarii, którzy w kilka dni po odejściu zostali ponownie zatrudnieni, już w sztabie wyborczym Komorowskiego. Jedna z nich otrzymała awans, dwie pozostałe – podwyżki. Odprawy i ekwiwalenty za niewykorzystany urlop oraz dni nadpracowane wyniosły w sumie 57 tys. złotych. „Trudno znaleźć obiektywne uzasadnienie dla tego typu zmian pod koniec kadencji Prezydenta, poza chęcią wypłaty wysokich odpraw bliskim współpracownikom ustępującego z urzędu Prezydenta” – czytamy w raporcie. Odprawy dla pracowników Kancelarii sumują się w zawrotną kwotę 587 tys. złotych, z czego aż 81 tys. złotych otrzymała jedna osoba. Jeszcze większa, bo wynosząca prawie półtora miliona złotych, jest łączna kwota nagród, które w ciągu czterech miesięcy otrzymało 328 osób. Co ciekawe, prezydent Komorowski stworzył kolejne stanowiska w Kancelarii już po swojej przegranej w wyborach.

Dodatkowo wciąż niejasne są sprawy znikającego wyposażenia. Oprócz słynnej już „Gęsiarki” zginęło kilka innych dzieł sztuki, miniwieża czy sprzęt służący do łączności. – To, co się rzuca w oczy to brak szacunku dla pieniędzy publicznych. Brak planowania, chaos w zarządzaniu i wydawanie lekką ręką ogromnej ilości publicznych pieniędzy. Jest szereg przykładów tych rażących nieprawidłowości – skomentował raport Andrzej Dera, obecny minister w Kancelarii Prezydenta RP. – Dla mnie najbardziej rażące przykłady to likwidacja 1246 składników majątkowych należących do Kancelarii na kwotę ponad miliona złotych – tylko w tym roku. Na przestrzeni ostatnich 7 lat w Kancelarii zlikwidowano 150 składników na kwotę 61 tysięcy – kwituje Dera.

Podo/pch24, wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net