Nigeryjczyk chciał przemycić narkotyki do Polski

Na warszawskim lotnisku Chopina zatrzymano 36-letniego obywatela Nigerii, który próbował przemycić w żołądku 1,5 kg heroiny i kokainy. Mężczyzna połknął 90 kapsułek, w których znajdowały się narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 600 tys. zł. Został aresztowany na trzy miesiące. 

foto: J Kelly, M Corrigan, RA Cahill, and HP Redmond, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons
foto: J Kelly, M Corrigan, RA Cahill, and HP Redmond, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

Nigeryjczyka zatrzymali na lotnisku Okęcie funkcjonariusze z wydziału zwalczania przestępczości Izby Celnej w Warszawie. Ponieważ podejrzewali, że 36-latek może próbować przemycić do Polski narkotyki, poddali go szczegółowej kontroli. Wstępnie badania wykazały, że w jamie brzusznej mężczyzna ma kapsułki, w których ukrywa się narkotyk. W każdej z nich znajdowało się około 17 g narkotyku.

– Podróżny został poddany wstępnym testom na obecność narkotyków w ślinie, następnie w moczu, który dał jednoznacznie pozytywny wynik. Podjęto decyzję o przewiezieniu podróżnego do szpitala, celem przeprowadzenia badania lekarskiego na obecność narkotyków w organizmie. Wykonane w szpitalu badanie tomografii komputerowej przewodu pokarmowego, potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy celnych, że narkotyki przemycane są wewnątrz organizmu – relacjonują warszawscy celnicy.

Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut przemytu znacznej ilości środków odurzających. – Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu – dodała rzeczniczka. Jak wynika z ustaleń zajmujących się tą sprawą policjantów mazowieckiej komendy, narkotyki miały być rozprowadzane na terenie całego kraju.

W razie pęknięcia kapsułki bądź gumowego balonika z narkotykami, przemytnika w zasadzie nie da się uratować. Mimo ogromnego zagrożenia dla życia wciąż nie brakuje chętnych do przemytu narkotyków w układzie pokarmowym. W ciągu jednego roku na nowojorskim lotnisku JKF zatrzymano aż 145 tzw. „mułów”, jak nazywają ich celnicy.

miecz/wyborcza.pl, polskieradio.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net