NIK krytykuje zdalne „nauczanie”. „Obniżenie jakości kształcenia, pogorszenie kondycji psychofizycznej”

NIK skrytykował decyzję rządu o wprowadzeniu tzw. nauczania zdalnego w szkołach pod pretekstem tzw. pandemii. Kontrolerzy instytucji zwrócili uwagę m.in. na obniżenie jakości kształcenia oraz pogorszenia kondycji psychofizycznej nie tylko uczniów, ale również nauczycieli.

NIK krytykuje rząd za to, że wprowadza doraźne działania i brak rozwiązań systemowych, które zapewniłyby szkołom odpowiednie warunki do stabilnej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Ministrowie edukacji wydawali wytyczne, reagując na aktualną sytuację, co – jak podkreśla NIK – było uzasadnione na początku Wielkiej Histerii. Sposób działania jednak przez cały czas pozostał ten sam.

NIK ocenił pozytywnie zmianę wymagań egzaminacyjnych. Skrytykował natomiast brak zmiany podstawy programowej, którą nauczyciele realizowali w pierwotnej formie.

Kontrolerzy NIK zwrócili również uwagę na spóźnioną i niewystarczającą pomoc psychologiczną. Wezwano również ministra edukacji do stworzenia „Planu dla szkoły po pandemii”. Ponadto NIK uważa, że ministerstwo powinno zapewnić wszystkim uczniom cyfrowy dostęp do nauki.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net