Niszczycielska wichura nad Polską. W łódzkim i wielkopolskim przeszła trąba powietrzna, w Krakowie zawalił się żuraw (WIDEO)

Wichura, która dotarła do Polski ubiegłej nocy spowodowała duże zniszczenia. W woj. łódzkim kilkadziesiąt tys. osób jest bez prądu, zaś drogi zostały zablokowane przez drzewa i przewrócone ciężarówki. W woj. wielkopolskim uszkodzonych zostało kilkadziesiąt domów. Z kolei w Krakowie przewrócił się żuraw budowlany.

W Krakowie przy ul. Domagały przewrócił się żuraw budowlany, uderzając o 4-piętrowy blok. Cztery osoby zostały ranne. Operator żurawia musiał być reanimowany. Dwie kolejne mają urazy głowy. Według ustaleń RMF FM, dźwig nie pracował w trakcie wichury.

W Dobrzycy i Sośnicy w Wielkopolsce około godz. 5 rano przeszła trąba powietrzna. 50 domów zostało uszkodzonych. Zerwane zostały dachy i naruszone konstrukcje domów mieszkalnych oraz gospodarczych. Zwaliło również drzewa i linie energetyczne.

– Wszyscy z pokorą podeszli do tragicznych wydarzeń, wzajemne sobie pomagają i pracują nad likwidowaniem skutków w celu zabezpieczenia domów przed poważniejszymi zniszczeniami – powiedział komendant pleszewskiej straży pożarnej bryg. Roland Egiert. Strażacy zabezpieczają domy plandekami. Władze powiatu powołały zaś sztab kryzysowy.

Mateusz Gościniak, rzecznik prasowy spółki Enea Operator przekazał, że bez prądu jest około 55 tys. odbiorców w regionie.

W woj. łódzkim z kolei bez prądu jest ponad 70 tys. odbiorców. W jednym budynku w Orzeszkowie zawalił się strop. Z kolei w gminie Błaszki w pow. sieradzkim przeszła trąba powietrzna, która zostawiła po sobie pas zniszczeń o szerokości 100 metrów. Zerwała około 20 dachów we wsi Smaszków.

– Jestem w trakcie objazdu tych miejscowości. Wygląda jakby przeszedł tu armagedon. Pozrywane są i ponadrywane dachy z domów oraz budynków gospodarczych. Teraz trwa akcja zabezpieczenia plandekami, które pożyczamy także z Sieradza. Na miejscu pracują jednostki strażackie z naszej oraz sąsiednich gmin – przekazał burmistrz Błaszek Piotr Świderski.

Na autostradzie A1 między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Tuszyn zablokowane zostały pasy lewy i środkowy w kierunku Gdańska. Spowodowane jest to wywróceniem kilku samochodów ciężarowych. Lewy pas z kolei zablokowany jest w kierunku Katowic z powodu jednego pojazdu, który leży w pasie rozdziału.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net