Noszenie masek na zewnątrz było bezsensowne już wcześniej? Prof. Flisiak: „Prawda. Już dziś pozwoliłbym zdjąć maski na dworze”

– Gdyby to ode mnie zależało, już dziś pozwoliłbym zdjąć maseczki (w przestrzeniach otwartych – przyp. RMF FM), ale byłbym bardziej restrykcyjny i rygorystyczny wobec tych, którzy nie zakładają maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i tam, gdzie nie da się utrzymać dystansu – powiedział prof. Robert Flisiak w RMF FM.

We wczorajszej „Popołudniowej rozmowie” w RMF FM Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, prof. Robert Flisiak był pytany o dokument z lutego, w którym Rada Medyczna przy premierze zalecała noszenie masek wyłącznie w pomieszczeniach. Czy rządowy, wątpliwy prawnie nakaz noszenia masek na dworze był więc zupełnie bezpodstawny?

– Proszę pamiętać, że w ciągu tych dwóch miesięcy mieliśmy gwałtowny wzrost zachorowań, ale prawdą jest to co pan mówi. Akurat ja byłem zwolennikiem takiego właśnie zapisu, natomiast były osoby, które miały zdanie przeciwne. Pan minister i pan premier posłuchali tych innych opinii. Trudno powiedzieć czy w świetle gwałtownego wzrostu poluzowanie obowiązku noszenia maseczek miałoby jakiś wpływ, na pewno by zrzucono odpowiedzialność na tych, którzy chcieli tego – powiedział prof. Flisiak. – Od początku pandemii takie stanowisko (ws. noszenia maseczek – przyp. RMF FM) podtrzymywałem i nie kryłem się z nim – dodał ekspert.

Zrzutka na pokrycie kosztów naszej działalności – to już ostatni dzień! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Gdyby to ode mnie zależało, już dziś pozwoliłbym zdjąć maseczki (w przestrzeniach otwartych – przyp. RMF FM), ale byłbym bardziej restrykcyjny i rygorystyczny wobec tych, którzy nie zakładają maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i tam, gdzie nie da się utrzymać dystansu – zaznaczył lekarz. 

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Noszenie masek na zewnątrz było bezsensowne już wcześniej? Prof. Flisiak: „Prawda. Już dziś pozwoliłbym zdjąć maski na dworze”

  • 29 kwietnia 2021 o 19:36
    Permalink

    W pomieszczeniach kluczowa jest wentylacja, a nie maski. Maski powszechnie noszone nie chronią przed niczym, więc ich noszenie nie ma sensu, poza tresurą społeczeństwa. Wystarczy z pomieszczenia wydmuchać powietrze z wirusami i jest po problemie. Na to powinno się kłaść nacisk. Wentylacja klas szkolnych, sal i korytarzy szpitalnych, sklepów, kościołów galerii itp. Inna rzecz, że markety mają doskonałą wentylację i u nich na pewno nikt się nie zarazi, dlatego właśnie ich kasjerki nie chorują. Podobnie większość kościołów wbrew pozorom ma dobrą wentylację, a przede wszystkim dużą kubaturę. W nich też na pewno się nie zarazi. Dlatego restauracje gdy zapewnią dobrą wentylację, mogą normalnie funkcjonować. podobnie inne lokale.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.