Novak Djokovic znowu ma anulowaną wizę. Nie zagra w Australian Open?

– Alex Hawke, australijski minister ds. imigracji, anulował australijską wizę Novaka Djokovicia „na podstawie tego, że było to w interesie publicznym” – poinformował na Twitterze dziennikarz sportowy „Onetu” Maciej Trąbski.

Anulowanie wizy oznacza, że Novak Djokovic nie weźmie udziału w Australian Open i odebrana zostanie mu możliwość obrony tytułu mistrza. „Onet” podaje, że „zawodnik z pewnością spróbuje się jeszcze odwołać od tej decyzji”.

Terror państwa australijskiego wobec tenisisty trwa już dziewięć dni. 5 stycznia został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Wcześniej zaś organizatorzy Australian Open zezwolili zawodnikowi na wzięcie udziału w zawodach pomimo braku przyjęcia szprycy na koronawirusa od wybranych globalnych koncertów.

Novak Djokovic był więziony w hotelu. Niedawno odbyła się rozprawa w jego sprawie. Sąd wydał korzystny dla zawodnika wyrok i nakazał wypuszczenie go na wolność. Już wówczas przedstawiciel władz państwowych zapowiedział, że poważnie rozważane jest deportowanie zawodnika mimo tego.

Więcej o rozprawie i samym wyroku pisaliśmy TUTAJ.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net