Nowa Konstytucja?

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W Sejmie powstał zespół odpowiedzialny za opracowanie projektu nowej Konstytucji. Marszałek senior, Kornel Morawiecki, zainaugurował prace zespołu. – Bardzo proszę posłów innych klubów o współdziałanie, bo to jest wielka narodowa rzecz – apelował marszałek.

– Musi być podjęte działanie na rzecz gruntownej zmiany tej polskiej rzeczywistości społecznej, gospodarczej i duchowej. To ma być Konstytucja na XXI wiek, gdzie mają się pojawić nowe idee i nowi ludzie – podkreślił Kornel Morawiecki.

Padła prośba, aby do zespołu dołączyły młode, wykształcone osoby, które wniosą nowe idee. Istotą nowego projektu będzie nowe podejście do człowieka. – Nowy podział władzy, nowy podział majątku i inne duchowe spojrzenie na człowieka jako uczestnika zbiorowości – wymieniał Morawiecki. Według niego potrzeba dzisiaj na nowo ocenić istotę pracy, która ma nas także rozwijać i tworzyć wyższe wartości.

Morawiecki stwierdził, że nowy podział władzy powinien dotyczyć sfery, która realnie wpływa na nasze życie. – Uważam, że potrzebna jest separacja władzy politycznej, medialnej i władzy gospodarczej, władzy pieniądza, która teraz zaczyna dominować nad światem – powiedział Morawiecki.

Marszałek senior pragnie, by nowa Konstytucja była przykładem dla całej Europy. Zapytany czy wierzy w to, że nowa Konstytucja zostanie poparta przez Sejm, odpowiedział, że jeśli będzie dobrze przygotowana, to widzi taką szansę.

Mas/naszdziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net