29 lutego 2024
Wiadomości

Nowa prorosyjska partia w Polsce?

W Polsce ma powstać nowa partia „Zmiana”. W swoim pierwszym, zwięzłym komunikacie, nowo powstająca organizacja informuje o zaproszeniu ludzi powiązanych z Noworosją. Zjazd założycielski partii odbędzie się 21 lutego w Warszawie, gdzie zostaną wybrane władze ugrupowania i podjęta decyzja o starcie w wyborach prezydenckich.

Twórcą „Zmiany” jest były polityk „Samoobrony”, pan Mateusz Piskorski. Program nowej partii ma odwieść Polaków od popierania zagranicznej polityki atlantyzmu (ścisły sojusz z USA) na rzecz kontynentalizmu (Polska współpracująca z Rosją). Stronnictwo opowiada się za wyjściem Polski z NATO i zacieśnieniem współpracy z Federacją Rosyjską.

Obecnie partia przekonuje do siebie w Internecie, jednak w najbliższym czasie mają być organizowane spotkania na terenie całej Polski, głównie w miastach powiatowych. Dla potwierdzenia swojego prorosyjskiego charakteru „Zmiana” zaprosiła przedstawicieli „Noworosji”, obejmującej Doniecką Republikę Ludową i Ługańską Republikę Ludową. Nie wiadomo jednak, czy ktokolwiek z władz „Noworosji” pojawi się w Polsce, ponieważ na część z „rządzących” DRL i ŁRL są nałożone sankcje wjazdowe do krajów Unii Europejskiej.

– Myślę, że z czasem zostanie zebrana określona kwota na przeprowadzenie kampanii wyborczej, na budowę struktur tego ruchu – stwierdził pan Mateusz Piskorski. Niestety nie powiedział, czy kwota będzie zebrana na zbiórce, czy też w jakiś inny sposób. Miejmy nadzieję, że nie będzie to coś na wzór pożyczki moskiewskiej.

Szy/kresy24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net