18 maja 2024
Wiadomości

Nowe lektury dla dzieci – okultyzm i weganizm

Pojawiły się wyniki plebiscytu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Polegał na stworzeniu listy lektur dla uczniów szkół podstawowych. Ostatecznie wygrały przede wszystkim książki o wegańskim stylu życia i magii.

MEN przeprowadziło ankietę, w której udział wzięło prawie 12 tysięcy osób. Pierwsze miejsca zajęły: „Tosia i Pan Kudełko. Jedzeniowe dylematy”, „Psie troski” oraz „Harry Potter”. Pierwsza z nich jest prawdopodobnie pierwszą polską książką o rodzinie wegańskiej. Zaleca się tam dzieciom zrezygnowanie z jedzenia mięsa, jajek, picia mleka. – Nam to nie przeszkadza, że pewne grupy się zmobilizowały. Może dzięki ich zaangażowaniu czytelnicy odkryją coś ciekawego – skomentowała rzecznik MEN Joanna Dębek.

Trzecia książka, jak powszechnie wiadomo, jest o magii. Oswaja się tu dzieci z czarami, okultyzmem, co także nie stanowi żadnego problemu dla resortu edukacji. – To nie jest sposób na stworzenie nowego kanonu lektur. W szkole podstawowej nauczyciele mają pełną swobodę przy wybieraniu omawianych tytułów. Chcielibyśmy jednak, by ta lista była dla nich sygnałem, wskazała pozycje, które inni uważają za interesujące – uspokaja Joanna Kluzik-Rostkowska.

Biblioteki mogą otrzymać dofinansowanie na zakup tych książek. Nie będzie więc problemu z dostępem do nowego „kanonu” lektur. Generalnie wybór jest niemal dowolny dla nauczycieli, jednak to odgórnie decyduje się o zniesieniu klasyków literatury na rzecz magii, okultyzmu i wegańskiego stylu życia.

Poniżej znajdują się wyniki plebiscytu z podziałem na dwie grupy: nauczyciele oraz uczniowie.

Nauczyciele:
1. „Psie troski”
2. „Po co się złościć?”
3. „Słup soli”
4. „Powiedz komuś”
5. „Tosia i Pan Kudełko”
6. „Dobre i złe sekrety”
7. „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”
8. „Magiczne drzewo”
9. „Mikołajek”
10. „Dzieci z Bullerbyn”

Uczniowie:
1. Harry Potter
2. „Pamiętnik nastolatki”
3. seria książek Rafała Kosika o przygodach Feliksa, Neta i Niki
4. „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”
5. „Tosia i Pan Kudełko”
6. cykl „Opowieści z Narnii”
7. „Hobbit”
8. „Mikołajek”
9. „Dzieciaki świata”
10. cykl „Igrzyska śmierci”

AMMO/wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net