Nowoczesna znowu się kompromituje

Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru, wyjechał do Portugalii „w sprawach partyjnych”. Tymczasem członkowie jego partii okupowali Sejm.

– Lider Nowoczesnej Ryszard Petru jest poza granicami kraju, udał się na wcześniej zaplanowany wyjazd – powiedziała wczoraj wiceszefowa, Katarzyna Lubnauer.

W internecie pojawiło się zdjęcie lidera Nowoczesnej na pokładzie samolotu, na którym widać go wraz z wiceszefową Nowoczesną, posłanką Joanną Schmidt.

– Ryszard Petru wyjechał na wcześniej zaplanowany wyjazd, natomiast nie miał zaplanowanego dyżuru w Sejmie. Sytuacja wygląda tak, że mamy protest rotacyjny, na zmianę nasi posłowie dyżurują – tłumaczy Lubnauer. Dodała, że w wyjeździe Ryszarda Petru uczestniczy też wiceszefowa Nowoczesnej, Joanna Schmidt.

„16 grudnia, na początku >>okupacji<< pisałem, że to, co dzieje się w Sejmie, to >>piknik na skraju głupoty<<.
Dzisiejsze doniesienia medialne wskazują, że Ryszard Petru postanowił moje porównanie potwierdzić” – pisze na Facebooku Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

16 grudnia w Sejmie posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę po wykluczeniu z obrad przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego posła PO Michała Szczerby; wówczas została ogłoszona przerwa. Obrady Sejmu zostały wznowione przez marszałka w Sali Kolumnowej, tam odbyły się głosowania, m.in. nad budżetem na 2017 r. Niektórzy z posłów opozycji weszli do Sali Kolumnowej, ale nie brali udziału w głosowaniach, twierdzili, że nie było w nich kworum i że były one nielegalne.

Od 16 grudnia grupa posłów PO i Nowoczesnej, w ramach protestu, przebywa na sejmowej sali obrad.

Jas/Gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net