Nowoczesna donosi na kibiców Legii

Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej, złożył dziś zawiadomienie do prokuratury w związku z transparentem wywieszonym przez kibiców Legii Warszawa podczas wczorajszego meczu. Według sekretarza, jego treść nawoływała do nienawiści i użycia przemocy.

foto: twitter.com/maxiren14
foto: twitter.com/maxiren14

Podczas wczorajszego meczu ligowego z Piastem Gliwice, na tzw. Żylecie zajmowanej przez najzagorzalszych kibiców Legii, pojawił się baner z napisem: „KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice”.  – To jest grożenie śmiercią konkretnym osobom – mówię tutaj o redaktorze Tomaszu Lisie i pani redaktor Monice Olejnik, ale też grożenie śmiercią osobom, które zaangażowały się np. w Komitet Obrony Demokracji i członkom naszej partii, Nowoczesnej Ryszarda Petru – twierdzi podczas dzisiejszej konferencji prasowej Adam Szłapka.

Sekretarz Nowoczesnej poinformował też, że złożył dzisiaj do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez autorów wspomnianego baneru. – To jest groźba karalna, to jest grożenie śmiercią, to jest nawoływanie do nienawiści. Żądamy bardzo stanowczych działań od ministra Zbigniewa Ziobry, żeby podjął działania prokuratorskie w tej sprawie – mówi polityk.

 – Żądamy też od Jarosława Kaczyńskiego i całego klubu PiS, żeby się jednoznacznie odcięli od tego typu wystąpień i zadeklarowali bardzo wyraźnie, że tego typu rzeczy nie są przez PiS inspirowane. Dlaczego mówię o ewentualnej inspiracji? Dlatego, że jeden z posłów PiS, Jacek Świat na swoim Twitterze wyraził aprobatę dla tego zachowania kibiców – dodaje poseł Nowoczesnej.

Wczoraj na Twitterze pojawił się wpis, którego autorem jest Jacek Świat. „kibice Legii odpowiadają manipulatorom. Ten transparent rozwiewa wątpliwości” [pisownia oryg. – red.] – napisał poseł PiS dołączając link do artykułu na temat niedzielnego transparentu.

 – Pytanie o odcięcie się należy kierować do tych, którzy byli autorami tego transparentu, a nie do szefa partii politycznej, który trudno, żeby odpowiadał za wszystko, co się dzieje w Polsce – odpowiedziała rzecznik PiS, Beata Mazurek.

Dziś władze Legii zdystansowały się od zachowania kibiców. „Legia Warszawa stanowczo odcina się od transparentów o charakterze politycznym, które były prezentowane na trybunach naszego stadionu podczas ostatniego meczu. Od wielu lat konsekwentnie i otwarcie głosimy, że stadion nie jest właściwą przestrzenią dla demonstracji o charakterze politycznym” – czytamy w stanowisku warszawskiego klubu. „Dodatkowo uważamy za całkowicie niedopuszczalne jakiekolwiek odniesienia do przemocy. Przy Łazienkowskiej nie ma miejsca dla tego typu treści, a nasz stadion pozostaje zawsze otwarty dla wszystkich chcących wspierać Legię Warszawa” – podkreślają władze klubu.

Maj/interia.pl, Twitter

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.